Relacja i foto z uroczystego zakończenia roku szkolnego w Kosakowskim Centrum Kultury

24 czerwca zakończyliśmy działalność sekcji artystycznych 2021/22  w Kosakowskim Centrum Kultury. Wspaniała, rodzinna atmosfera przepełniona uśmiechami i radością z rozpoczynających się wakacji.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji. Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzacie każdego dnia.

Do zobaczenia we wrześniu, a z niektórymi z Was widzimy się w trakcie wakacyjnych projektów yupiii! 😊

Druga edycja konkursu pt. ,,Dbajmy o morze”

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję rodzinnego konkursu pt.” Dbajmy o morze” 🌊👨‍👩‍👧‍👦.  Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Zasady konkursu są bardzo proste. Zbudujcie model statku⛵️ z wykorzystaniem materiałów recyclingowych tj. papier, karton, tektura, butelka po napoju PET itp. Model statku powinien być o wymiarach 20 cm – 50 cm. Szczegóły konkursu ( regulamin i załącznik- karta uczestnika) znajdziecie na stronie Kosakowskiego Centrum Kultury w zakładce regulaminy. Na Wasze prace czekamy do 30 czerwca. Wyniki konkursu zostaną podane 2 lipca na eko PIKNIKu. Po więcej informacji o konkursie i nagrodach odsyłamy na adres: kontakt@kulturakosakowo.pl 

2.07.2022 ekoPIKNIK w Mechelinkach

V Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki „O Patriotyczną Nutę” - udział naszych uczennic.

Z przyjemnością powiadamiamy, że uczennice sekcji wokalnej Kosakowskiego Centrum Kultury prowadzonej przez Panią Annę Bronowicką – Zuzanna Jaworowicz, Zuzanna Plaga i Weronika Przychodzeń  biorą udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki „O Patriotyczną Nutę”. Organizatorem wydarzenia jest 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku we współpracy z Mobilną Szkołą BABADU Magdalena Kupińska.

Dodatkowo dla wykonawcy, który zbierze największą ilość głosów (like’ów) pod swoim filmem konkursowym na festiwalowym kanale youtube, organizator przyznaje Nagrodę Publiczności, dlatego GORRRĄCO ZACHĘCAMY do like’owania filmów pod niżej podanymi adresami.

Zuzia Jaworowicz:

https://youtu.be/GQm8b6_i4g0

https://youtu.be/D32kXVp-K9I

Zuzia Plaga:

https://youtu.be/IkfCav73AMI

https://youtu.be/flpaTQCyuzM

Weronika Przychodzeń:

https://youtu.be/HY1LA6DiDeU

https://youtu.be/SM-Sy3F1K40

Lidia Miszewska:

 

 

Miły gest od Stowarzyszenie Motorowodniaków „Nasze Mechelinki”.

Żaglówka prezentowana na fotografiach została podarowana nam przez Stowarzyszenie Motorowodniaków „Nasze Mechelinki”. Ciekawostką jest to, że łódka jest wykonana w 100% z recyklingu. Po raz pierwszy została wyeksponowana w kwiatowej odsłonie podczas tegorocznej uroczystości na Alei Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie. Na pewno jeszcze nieraz posłuży do aranżacji związanych z naszymi wydarzeniami! Dziękujemy!
Fot. M.Krauze

Informacje dotyczące 17.06.2022

Informujemy, że 17.06.2022 biuro Kosakowskiego Centrum Kultury będzie zamknięte. W tym dniu nie odbędą się lekcje z języka polskiego dla osób z Ukrainy ani muzyczne zajęcia dla najmłodszych. Natomiast Zumba dla dzieci odbędzie się planowo.

Zapisy na projekty wakacyjne 2022

BRAK MIEJSC  – Lista zamknięta

Spacer edukacyjny w miejscowości Dębogórze

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką właściwości ziół i ziołolecznictwa na zajęcia terenowe, które odbędą się w Dębogórzu dnia 25.06.2022 od godziny 12:00. Poznamy rosnące lokalnie zioła, sposoby ich pozyskiwania, przyrządzania i zastosowanie w tradycyjnym zielarstwie.
Spotkanie poprowadzi pasjonat zielarstwa Andrzej Zondziuk.

Start: Dom Kaszubski w Dębogórzu.

Uczestnictwo bezpłatne. Obowiązują zapisy:

 

Koncert Shota Adamashvili w Mechelinkach

Serdecznie zapraszamy na koncert Shota Adamashvili 😀🎸 26.06.2022, godz. 20:00 na scenie letniej w Mechelinkach.
Wstęp bezpłatny
…………………………………………………………………………………………………
Shota Adamashvili to piosenkarz muzyki country / autor tekstów z Gruzji. Urodzony i wychowany w małym miasteczku Bolnisi, zaczął grać na ulicach Tbilisi i po raz pierwszy wystąpił publicznie w Georgia’s Got Talent w 2011 roku, ale jego pierwszym udanym programem telewizyjnym był The Voice w 2013 roku i pomimo tego, że nie wygrał programu, zdobył dużą popularność. Od tego czasu grał niezliczoną ilość koncertów i festiwali.
W 2017 roku wraz ze swoim byłym zespołem Windshield zdobył nominacje do tytułu Piosenki Roku i Zespołu Roku na Caucasus Music Awards Phoenix. Windshield otworzył koncert dla Beth Hart, która wystąpiła na Tbilisi Open Air w Gruzji i Visagino Country na Litwie. Latem 2021 Shota zagrał bardzo udaną trasę koncertową „Baltic Tour”. Później wystąpił online na Texas Sounds International Country Music Awards 2021 i zdobył dwie nominacje: Wirtualna Wschodząca Gwiazda Roku i Wybór Producenta. Jedyny artysta country w Gruzji nadal buduje swoją solową karierę, a wiosną 2022 roku wyda swoją debiutancką, akustyczną EP-kę.

Teatr Szekspirowski "Dziewiąta scena" i spektakl "Wiele hałasu o nic"

Cóż może być piękniejszego od porannego spotkania ze sztuką🎭♥️ Dziś w Kosakowskim Centrum Kultury mieliśmy okazję zobaczyć  komedię Williama Szekspira pt. „Wiele hałasu o nic”.  Wspaniała, cudowna atmosfera i przezdolna młodzież zaczarowała i oczarowała licznie zebraną publiczność.🤗

“Scena Dziewiąta” to grupa teatralna, składająca się z uczniów klas o profilu teatralno-filmowym z IX Liceum Ogólnokształcące w Gdyni , wzięła udział w finale 7. edycji projektu edukacyjnego Teatralny Pasjans realizowanym przez Fundację Theatrum Gedanense we współpracy z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim.

Fotorelacja z imprezy plenerowej "Z Pogórza lato rusza 2022"

Prezentujemy fotorelację z koncertów, które odbyły się z okazji imprezy plenerowej “Z Pogórza lato rusza”, a którą mieliśmy przyjemność współorganizować.

Fot. STykówka S.Tomaszewska

Kosakowskie Centrum Kultury podczas imprezy plenerowej "Z Pogórza lato rusza"

W ubiegłą niedzielę mieliśmy przyjemność współorganizować plenerową imprezę koncertową pt.: “Z Pogórza lato rusza”. W namiocie Kosakowskiego Centrum Kultury można było podziwiać piękne plakaty z naszych realizacji, odpocząć w strefie chillout na wygodnym leżaku oraz wziąć udział w Konkursie Wiedzy o Gminie Kosakowo, zakręcić Kołem Fortuny – podczas obydwu konkursów można było wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe. Imprezę rozpoczął pokaz Zumby poprowadzony przez Sławomira i Annę Jamiołkowskich, swoje umiejętności muzyczne zaprezentowały dzieci z sekcji wokalnej Kosakowskiego Centrum Kultury pod opieką Pani Anny Bronowickiej, natomiast Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo zaprezentowała utwory takie jak “Libertango” czy “Gdzie ta keja” z wokalem Pawła Śnieżka. Głównymi gwiazdami imprezy byli artyści Francesco Napoli i Dawid Kwiatkowski.

Fotorelacja z Nocy Muzeów

Z Pogórza Lato Rusza

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne WSPÓLNE rozpoczęcie lata! ☀️ 🍀 ☀️ 🍀 ☀️ 🍀 ☀️ 🍀 ☀️ 🍀 ☀️ 🍀 ☀️ 🍀 ☀️ 🍀 ☀️ 🍀 ☀️
W tym roku, Festyn Rodzinny “Z POGÓRZA LATO RUSZA” jest unikatowy! Będziemy świętować 10-𝒍𝒆𝒄𝒊𝒆 𝑮𝒂𝒍𝒆𝒓𝒊𝒊 𝑺𝒛𝒑𝒆𝒓𝒌. Wszystko odbędzie się już 𝟐𝟗.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟐!
Impreza będzie miała miejsce  na terenie Galerii Szperk 😊 
Poniżej znajduje się plan imprezy.
Serdecznie zapraszamy i nie możemy się doczekać, aby świętować z Państwem!

Kino Samochodowe wraz z pokazem zabytkowych Citroënów 13.05.2022

W piątek 13.05.22 przed godz. 19:30 na teren placu przy ulicy Żeromskiego w Kosakowie zaczęły zjeżdżać samochody. 🚙🚕🚙🚓 🚘🚔🚗Po zachodzie słońca 🌅 wystartowało tam kino 📽🎞samochodowe – atrakcja rodem ze Stanów Zjednoczonych. O godzinie 21.00 na dużym ekranie – ale w zaciszu własnego auta uczestnicy obejrzeli film pt.: „Na rauszu” w reżyserii 🎬 Thomasa Vinterberga (laureata Oscara dla Najlepszego Filmu Międzynarodowego). Dźwięk filmu można było usłyszeć przez głośniki przy ekranie oraz samochodowe radio (wystarczyło ustawić odpowiednią częstotliwość podawaną przed projekcją).
Wydarzenie poprzedzone było pokazem zabytkowych Citroënów z Citroen Oldtimer Club Polska Klubu Miłośników Zabytkowych Citroenów.
To pierwsza tego typu impreza plenerowa w gminie, aby atmosfera kinowa zachowana była do końca, podczas wyświetlania filmu można było skorzystać ze specjalnych stoisk m.in. Food Trucka ,,Żarłowóz🌭 – Prawdziwie Rzemieślniczy Mega Hot Dog, stoiska z popcornem 🍿, nachosami i watą cukrową z możliwością zakupienia przysmaków bezpośrednio do samochodów. Kino samochodowe, tak uwielbiane w USA to w Polsce wciąż dość nietypowy sposób oglądania filmów. Jednak można było zauważyć , że znakomicie sprawdziło się w naszej gminie. I o tym można było się przekonać w piątek w Kosakowie, gdyż plac był wypełniony samochodami. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję, że zobaczymy się jeszcze na kolejnych wydarzeniach.🎉🎊

Koncert szantowy - Trzy Majtki 1.06.2022 godz. 19:00

Serdecznie zapraszamy 1.06.2022 (środa) o godz. 19:00 na wieczór z szantami, ⛵️⚓️ podczas którego będziemy mieli przyjemność słuchać utworów w wykonaniu Trzy Majtki 🎸 😎
Grają najpopularniejsze szanty jak również własne kompozycje. Każdy ich koncert to żywy kontakt z publicznością, dużo dynamiki i dobrej zabawy 🎼⛵️
Wstęp wolny, obowiązują zapisy:

Zakończenie comiesięcznego cyklu warsztatów kulinarnych „Widelcem po kulturach”

Wczoraj zakończyliśmy comiesięczny cykl warsztatów kulinarnych 🍴🥣🥄 organizowanych wraz z Poradnia Dietetyczna Mango Papaja. Zajęcia ,,Widelcem po kulturach” to kulinarne podróże dookoła świata! 🌎 Zajęcia powstały z miłości ❤️do jedzenia, 🍇🍓🍳🥗🍕🥙🍜a także pasji do poznawania 🕵️‍♀️ różnych kultur. Warsztaty Kulinarne to nie tylko gotowanie. To również podróże po regionach Europy oraz świata okraszone opowieściami z różnych stron i odległych zakątków. Prowadzący inspirowali swoją pasją do wyczarowywania nowych potraw, odkrywania nowych miejsc na kulinarnej mapie świata, werwą w działaniu oraz poczuciem humoru. 😄 Poprzez umiejętność gotowania dzieci mają poczucie sukcesu,📈 uczą się samodzielności oraz dokonywania zdrowszych wyborów. Dzieci uczyły się gotować🧑‍🍳👩‍🍳 smacznie, zdrowo, ekologicznie i kolorowo. Warsztaty gotowania dla dzieci prowadził team, na co dzień pracujący w poradni dietetycznej Mango Papaja.

Noc Muzeów - Indianie - Słowianie 14.05.2022r

Kosakowskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na kolejną edycję Nocy Muzeów – wydarzenie, które ma miejsce na całym świecie we wszystkich jednostkach kulturalnych takich jak muzea, galerie, teatry, domy kultury itp. W tym roku do Gminy Kosakowo zawitają Słowianie i Indianie, a Centrum Kultury zamieni się w muzeum, dzięki ludziom z ogromną pasją i wiedzą.
W trakcie tego szczególnego wieczoru, w godzinach od 17.00 do 22.00 –  na odwiedzających będą czekały m.in. warsztaty kreatywne, legendy, spotkanie z rekonstruktorami, pokaz strojów i broni, zaimprowizowane domostwo słowiańskie i wnętrze wigwamu, zabawy dla dzieci i dorosłych, stanowiska edukacyjne. W tym niezwykłym czasie dowiemy się ile wspólnych elementów łączy obie kultury. Nie zabraknie dla nikogo atrakcji, a dodatkowo czekać na Was będzie poczęstunek zgodny z rysem historycznym.
Podczas wydarzenia będą na Was czekać stanowiska z biżuterią indiańską oraz z bursztynem, na miejscu można w mobilnej kawiarence spróbować pyszną kawę, herbatę i czekoladę.
Gorąco zapraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Kosakowo do udziału w tym wyjątkowym wieczorze przepełnionym magią i dawnymi wierzeniami.
Wstęp wolny!

Kino samochodowe

Serdecznie zapraszamy zmotoryzowanych wielbicieli wielkiego ekranu na Kino Samochodowe, które będzie miało miejsce w piątek 13.05.2022 roku na placu przy ul. Żeromskiego (naprzeciw Urzędu Gminy Kosakowo). To pierwsza tego typu impreza plenerowa w Kosakowie. O godzinie 21.00 na dużym ekranie – ale w zaciszu własnego auta – obejrzymy film pt.: ”Na rauszu” w reżyserii Thomasa Vinterberga (laureat Oscara dla Najlepszego Filmu Międzynarodowego), mocny koktajl, który uderza do głowy i podnosi stężenie endorfin we krwi. Film rekomendowany od lat 15. Wydarzenie poprzedzone będzie pokazem zabytkowych Citroënów, która z pewnością przypadnie do gustu również młodszej widowni. Na pokaz zapraszamy już od godziny 19.30.

Wstęp wolny.

Koncert szantowy - Wild Rover 7.05.2022 godz. 17:00

Już 7.05 (sobota) o godz. 17:00 zapraszamy na wieczór z szantami, ⛵️⚓️  podczas którego będziemy mieli przyjemność słuchać szant w wykonaniu WILD ROVER 🎸 😎 – zespół z Trójmiasta zajmujący się, zgodnie z nazwą, szalonymi wędrówkami po muzyce, nie tylko folkowej, angielskiego obszaru językowego po obu stronach Atlantyku. 🌊 Atlantyk jest nieprzypadkowym łącznikiem, ponieważ większość muzyków zespołu uprawia równolegle odtwarzanie tradycyjnych szant w Męskim Chórze Szantowym “ZAWISZA CZARNY”, a same szanty 🎼⛵️– wspólny punkt zainteresowań – stały się punktem wyjścia do realizacji muzycznych pomysłów grupy ludzi przekształconej w zespół przed dniem Św. Patryka.
Średnia wieku muzyków zbliża się do setki, choć została ostatnio niestety znacząco obniżona przez dołączające nierozsądnie młode siły, a wśród nich -zaskakująco i nietypowo – niezwykle uzdolnioną osobę płci przeciwnej do reszty zespołu. 🤠 Członkowie grupy to debiutanci na różnych etapach debiutu, o nieograniczonym spektrum zainteresowań muzycznych – od muzyki klasycznej, przez jazz, bluegrass, rock, po folk. Bogactwo zainteresowań nie pozostawiło jednak miejsca na żadną odmianę disco- i –polo. Rekordzista debiutuje w zespole po raz ósmy w swojej czterdziestodziewięcioletniej karierze muzycznej. 😎
Wstęp wolny, obowiązują zapisy:

Relacja z koncertu dla dzieci "Ptasie Plotki"

W niedzielny poranek w Kosakowskim Centrum Kultury odbył się koncert pt.: “Ptasie Plotki” dedykowany przede wszystkim dzieciom. Dzieci reagowały bardzo żywiołowo, piosenki w wykonaniu młodych sopranistek spotkały się więc z dużym entuzjazmem wśród młodej publiki! Gratulujemy sukcesu Paniom: Katarzynie Ćwik, Julia Wiktoria Nitczyńska, Sabinie Szwed, Marcie Twardowskiej, Alicja Wejer, Karolinie Zielińskiej oraz Panu Piotrowi Nowickiemu (fortepian)! 🎼🎼🎼
Koncert poprowadziły Panie Magdalena Molendowska i dr hab. Aleksandry Kucharskiej – Szefler – znane trójmiejskie śpiewaczki.
Zapraszamy do fotorelacji – fot. S.Tomaszewska

Refleksje z Kaszubskiej Krainy - Spotkanie Poetyckie z Wierszami Gostomskimi

Zapraszamy na spotkanie poświęcone Wiesławowi Nowickiemu i jego wierszom zawartym w tomiku “Wiersze Gostomskie. Refleksje z kaszubskiej krainy”. 29 kwietnia (piątek) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie poświęcone Wiesławowi Nowickiemu, podczas którego gdańska aktorka Wanda Neumann zaprezentuje jego wiersze z tomu “Wiersze gostomskie”. Widzowie będą mogli również wysłuchać wywiadu o korzeniach twórczości Nowickiego, a także utworów muzycznych wykonanych na skrzypcach przez córkę autora. Po prezentacji wierszy odbędzie się rozmowa z widzami uzupełniająca i pogłębiająca wiedzę na temat działalności i myślenia Wiesława Nowickiego. WSTĘP WOLNY!
Wiesław Nowicki – (ur. 13 listopada 1946 w Łodzi, zm. 24 maja 2012 w Gdańsku) – polski aktor teatralny i filmowy, publicysta, dziennikarz, reżyser teatralny, działacz kulturalny i propagator muzyki klasycznej. Syn Sabiny Nowickiej i popularnego łódzkiego aktora Zygmunta Nowickiego, mąż aktorki Wandy Neumann. Po ukończeniu Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi w roku 1968, działał w wielu teatrach. Był aktorem Teatru Polskiego w Poznaniu, grał w Teatrze Nowym w Łodzi, występował w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Był również kierownikiem literackim Teatru Miniatura w Gdańsku i doradcą literackim Teatru Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu oraz konsultantem programowym Teatru im. J. Słowackiego w Koszalinie i Teatru Polskiego w Bydgoszczy. W 1977 roku wspólnie z żoną, aktorką Wandą Neumann, założył nieinstytucjonalny zawodowy Teatr na Przymorzu.

Koncert Mis i Gongów

W sobotę mieliśmy przyjemność po raz drugi organizować wraz z Joanna Moje dźwięki relaksacyjny koncert mis i gongów 🎼🎵🎶☺️ To wydarzenie nas przekonało, że ludzie potrzebują wyciszenia, spokoju w sercu i umyśle. 😀
Wspaniała atmosfera, cudowna, słoneczna pogoda i uśmiechy na twarzach uczestników 4 Rajdu Pieszego pt. Ptasie Radio 🦜🦩🐦💚
Dokładnie o godz.11 wystartowaliśmy spod Domu Kaszubskiego udając się w kierunku dębogórskich lasów, gdzie czekały na nas ptasie śpiewy 🐦💚 .
Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i cudowną atmosferę😀Jak widać z fotorelacji bylo nas bardzo dużo 🚶🚶‍♀️🚶‍♂️🚶‍♀️🚶🚶‍♂️🚶‍♀️.
Nie zabrakło zabaw, quizów i mini wyzwań w temacie rajdu. Jesteście suuuper🤗🤗
Czekamy na Wasze zdjęcia z ptaszkami origami pod posten na Facebooku 😉🐦🦜👏!
Oprócz zainteresowanych rodzin naszym wydarzeniem na fb 💚🤗, wśród uczestników pojawił się także Klub Seniora w Gminie Kosakowo oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębogórzu . Dziękujemy Wam jeszcze raz za obecność i wspólnie spędzony czas. Szczególne podziękowania dla pani Barbary Lewińskiej Bareszka amatorska fotografia przyrodnicza 💚🐦💚🐦

Relacja z IV Rajdu Pieszego Zielona Kultura - Ptasie Radio

Spektakl "Czarnoksiężnik z krainy OZ"

21.04.2022 w Kosakowskim Centrum Kultury odbyły się dwa spektakle przygotowane dla szkół pt.: “Czarnoksiężnik z krainy OZ” w reżyserii Lidia Mikulska. Piękna sceneria i cudowni młodzi aktorzy! Gratulujemy!

Koncert Familijny "Ptasie plotki"

Zapraszamy dzieci (od 3-12 lat) i rodziców na niezwykłą ucztę muzyczną zatytułowaną “Ptasie plotki”, która odbędzie się 24.04.2022, w niedzielę o godzinie 12.00 w Sali Koncertowej Kosakowskiego Centrum Kultury w Pierwoszynie. Wykonawcami koncertu będą studentki klasy śpiewu dr hab. Aleksandry Kucharskiej – Szefler, znanej trójmiejskiej śpiewaczki, a także pedagoga od specjalizującego się w kształceniu sopranów; wspomaganej od tego roku przez asystentkę Magdalenę Molendowską.
Interpretacje piosenek dziecięcych Stefana Behra wraz z pianistą dr hab. Piotrem Nowickim przygotują:
żywiołowa Marta Twardowska,
subtelna Alicja Wejer,
wesoła Karolina Zielińska,
a także tegoroczne dyplomantki: Katarzyna Ćwik, Julia Nitczyńska oraz Sabina Szwed, które zaśpiewają o kotkach, pieskach, chmurkach i figielkach.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy:

IV Rajd Pieszy Zielona Kultura

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy uwielbiają spacery, a przy okazji chcą poznać tereny naszej przepięknej Gminy Kosakowo na kolejny już rajd pieszy. Tym razem zabieramy Was na leśny spacer pod hasłem „ Ptasie radio”. 23 kwietnia startujemy spod Domu Kaszubskiego w Dębogórzu o godz. 11:00. Regulamin Rajdu dostępny na stronie www.kulturakosakowo.pl

Zachęcamy do wzięcia udziału w rajdzie,  w trakcie którego każdy z uczestników otrzyma dyplom, medal jak i teczkę z materiałami edukacyjnymi. Gościem specjalnym 4 Rajdu Pieszego będzie Pani Barbara Lewińska, która podzieli się z nami swoją wieloletnią pasją ornitologiczną oraz fotografią ptaków.

Zapisy na Rajd: kontakt@kulturakosakowo.pl szczegółowe informacje pod nr 515 752 680.

Wyniki konkursu plastycznego "Pomaluj świat w kolorach wolności"

Z wielką radością przekazujemy Wam fotorelację z konkursu plastycznego
pt. “Pomaluj świat w kolorze wolności,” który odbył się w trakcie Wiosennego Kiermaszu Wielkanocnego 3 kwietnia w Kosakowskim Centrum Kultury.🐣🐓🐇.
Podajemy listę laureatów oraz GRATULUJEMY wszystkim dzieciom,👏🏆 które tak chętnie wzięły udział w naszym konkursie.Jesteście przezdolni!🤗 My dorośli powinniśmy Was częściej słuchać.🙂Wasza interpretacja i rozumienie pojęcia wolność jest tym, o czym dorośli niestety zbyt często zapominają…
Laureaci:🏆👏
Wyroznienie: Filip Plaga, Feliks Mencel
III miejsce: Helena Szczepaniak,Filip Wiliński
II miejsce: Jagoda Wójcik, Amelia Pilarczyk
I miejsce: Zuzanna Plaga, Julita Wica.
Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych.

Konkurs podczas Kiermaszu Wiosennego

Kolejna niespodzianka dla najmłodszych👱‍♂️👱‍♀️ i nieco starszych uczestników Wiosennego Kiermaszu Wielkanocnego🌿🌱 🐣🐰czeka na Was.😻
Zapraszamy Was serdecznie do udziału w konkursie plastycznym,🎨 który odbędzie się właśnie tego dnia tj.3 kwietnia, dla dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat, w dwóch kategoriach – dla dzieci klas 1-3 i dla klas 4-8. O godz.15.00 przyjdźcie do Centrum Kultury, a tam na Was będą czekać materiały plastyczne niezbędne do wykonania prac konkursowych.🎨 Już dziś zdradzamy temat konkursu” Pomaluj świat w kolorach wolności “🎨💕💕 Czekają na Was atrakcyjne nagrody rzeczowe.👌
Do zobaczenia w niedzielę 3 kwietnia w godz.13.00-18.00

 

23-04-2022 Koncert Mis i Gongów.

Serdecznie zapraszamy na Koncert Mis i Gongów w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie ul. Kaszubska 11.
Terapia dźwiękiem i wibracją mis tybetańskich jest wciąż mało znana w Europie.🌏 Natomiast w górach 🌄Tybetu stosuje się ją od tysięcy lat. Odpowiednia tonacja i częstotliwość drgań sprawia, że dźwięk 🎼dociera do każdej komórki organizmu, dając odczucie pełnej harmonii, relaksu i radości.☺️
Jest to swego rodzaju uczta dla ciała i duszy skuteczna w przypadku osób zarówno prowadzących aktywny tryb życia, jak i pozbawionych energii, wypalonych życiowo czy zawodowo oraz zestresowanych.
Dlaczego warto przyjść na takie wydarzenie?
Stres jest chorobą naszych czasów. Zbyt wiele zadań, problemy nie do rozwiązania, przeszkody, niepowodzenia, brak czasu na odpoczynek i relaks. Przystanek w tej podróży jest niezbędny, by zregenerować siły.
Pomyślmy czasem o sobie, wyciszmy się, wsłuchajmy się w siebie, a wtedy dotrze do naszego umysłu informacja, co jest nam w danym momencie potrzebne.
Rozterki i nawarstwianie się problemów powodują w konsekwencji stany lękowe, odizolowanie się od otoczenia, nerwice i w końcu depresję.
Zabiegi muzykoterapeutyczne przy użyciu mis dźwiękowych, dobroczynnie wpływają na system nerwowy, łagodzą stres, napięcia, likwidują blokady energetyczne ułatwiając swobodny przepływ energii.

6-04-2022 Koncert Szantowy

Już 6.04 (środa) zapraszamy na wieczór z szantami, podczas którego będziemy mieli przyjemność słuchać morskich pieśni.

Marta Kania -żeglarka, kapitan jachtowy, podróżniczka, gitara towarzyszy jej zarówno w rejsach, jak i lądowych wędrówkach. Czerpie inspiracje z podróży, zdarzeń, spotkań, zawartych przyjaźni. Jej piosenki przesycone są tematyką wody z lekkością wpisują się w różne nurty muzyczne, takie jak piosenka żeglarska, turystyczna czy poezja śpiewana. „Piosenki Wodą Pisane” to marzenie, które na realizację czekało wiele lat. Wreszcie jednak zdecydowała się stanąć w festiwalowe szranki a piosenki trafiły do szerszego grona odbiorców. Spotkały się z bardzo ciepłym i życzliwym przyjęciem zarówno przez jury, jak i wspaniałą publiczność. Zdobycie wielu nagród i wyróżnień oraz doping przyjaciół stały się motywacją do podjęcia decyzji o nagraniu autorskiej płyty, która swoją premierę miała się w lutym 2021 roku podczas 40 –lecia Międzynarodowoego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties w Krakowie. Do udziału w projekcie Marta zaprosiła utalentowanych muzyków, których można usłyszeć na płycie w ciekawych aranzacjach Jacka Zameckiego. Dzis „Piosenki Wodą Pisane” trafiły na Spotify a płyta została zgłoszona do udziału w corocznych Fryderykach przez producenta Michała Czachowskiego (na wyniki czekamy).

Wstęp wolny

Nauka języka polskiego dla obywateli ukraińskich

Kosakowskie Centrum Kultury zaprasza na pierwsze zajęcia z podstaw języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Zajęcia są nieodpłatne i odbędą się już w piątek (18.03.) o godzinie 18.00 w budynku KCK w sali A2. Zapisy pod adresem mailowym: jmwoloszyk@gmail.com

Kosakowskie Centrum Kultury запрошує на перші заняття з основ польської мови для біженців з України. Заняття безкоштовні та відбудуться у п’ятницю (18.03) о 18.00 у будівлі KCK в аудиторії А2. Реєстрація по електронній пошті: jmwoloszyk@gmail.com

Wiosenny Kiermasz Wielkanocny

Ponownie zapraszamy do udziału w naszym Wiosennym Kiermaszu Świątecznym, który odbędzie się już 3.04 br. 🐤🐣🐥🐓W tym roku zmieniamy nieco formułę kiermaszu – przede wszystkim, jeśli pogoda 🌤☀️⛅️pozwoli – chcemy, by kiermasz odbył się w plenerze, zapraszamy naszych stałych wystawców, otwarci jesteśmy również na nowych. Aktualnie pracujemy nad oprawę artystyczną – między innymi atrakcją dla dzieci będzie teatrzyk kukiełkowy, warsztaty pacynkowe, a dorośli odnajdą się między innymi podczas indiańskiego gotowania z degustacją. Wsłuchując się w Państwa sugestie, godziny kiermaszu zmieniliśmy na 13-18.00. Pragniemy by było barwnie, głośno, kreatywnie. Jesteśmy również otwarci na Państwa koncepcje, może macie jakieś kreatywne pomysły, które wspólnie możemy zrealizować?
Wypełnioną kartę wystawienniczą (druk znajduje się pod linkiem:
http://kulturakosakowo.pl/regulaminy/) prosimy o przesłanie na adres:
slawka@kulturakosakowo.pl

2022-03-05 Dzień Kobiet i koncert Marcina Sójki w KCK - fotorelacja.

Podczas tegorocznego Dnia Kobiet, na deskach sceny Kosakowskiego Centrum Kultury gościliśmy Marcin Sójka – piosenkarza, autora tekstów i laureata dziewiątej edycji programu TVP2 The Voice of Poland. Obydwa kameralne koncerty były emocjonujące i dedykowane kobietom, a oprócz muzyki, artysta dał się poznać jako człowiek z wyjątkowym poczuciem humoru. Każda z Pań tradycyjnie została obdarowana kwiatkami przez wójta Gmina Kosakowo Marcin Majek oraz zastępcę wójta Marcin Kopitzki. Co za emocje! 🥰🥰🥰
Byliście z nami? Zapraszamy do naszej galerii zdjęć!
fot. STykówka S.Tomaszewska

Drugi koncert Marcina Sójki

W związku z dużym zainteresowaniem koncertem Marcina Sójki z okazji Dnia Kobiet, informujemy, że 5.03 odbędą się dwa koncerty artysty. Zapisy na drugi występ na godzinę 20.00 (wstęp bezpłatny), w tabeli powyżej.

Koncert szantowy

Marzec zapowiada się niezwykle muzycznie! Już 2.03 (środa) zapraszamy na wieczór z szantami, podczas którego będziemy mieli przyjemność słuchać morskich pieśni w wykonaniu Pana Kamila Badzioch.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy w formularzu powyżej.

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet. W tym roku na deskach sceny Kosakowskiego Centrum Kultury w Pierwoszynie wystąpi Marcin Sójka – zwycięzca 9. edycji The Voice of Poland – wraz z zespołem Acoustic Trio. Sójka – wokalista obdarzony niezwykłym głosem, którego brzmienia słucha się z zapartym tchem – w doskonałej oprawie muzycznej śpiewa o miłości, samotności i pokonywaniu słabości, a wszystko to dedykowane płci pięknej i z kobietami w rolach głównych. Warto zarezerwować sobie ten wieczór w pięknej muzycznej atmosferze, podczas którego Marcin Sójka razem z Acoustic Trio zaprezentuje utwory specjalnie dla Pań. Zapewniamy, że podczas koncertu niejedno serce zmięknie…

Koncert odbędzie się 5.03.2022 o godzinie 17.00 w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie przy ulicy Kaszubskiej 11.

Wstęp bezpłatny – obowiązują zapisy na:

LISTA ZAPISÓW ZAMKNIĘTA – BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

Walentynki w KCK

Walentynki w tym roku były wyjątkowe, a niecodzienność tego święta uprzyjemnił nam zespół Dobrani z uroczą wokalistką Aleksandra Certa. Ten magiczny czas podkreślony został tego dnia czarodziejskim występem Iluzjonista Tomasz Jusza.
Nie obyło się bez niespodzianek – Pani Aldona Sokołowska zaprosiła uczestników do zabawy z kołem fortuny, w której główną wygraną był voucher na wycieczkę rodzinną od sponsora Stena Line Polska. Sponsorami pozostałych upominków (i voucherów 🙂) byli Makadamia – salon kosmetyczny Kosakowo , Mango papaja company , Galeria Szperk Kwiaciarnia Bukiet oraz Kosakowskie Centrum Kultury.
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Kino sferyczne w Kosakowskim Centrum Kultury

Już w najbliższą sobotę 19.02 zapraszamy dzieci na feryjne kino pod kopułą. Mamy dla Was aż trzy filmy, które zabiorą Was w świat marzeń!
– 10.00 – “Polaris. Tajemnica nocy polarnej.” 💫🪐✨🌎🌘🌒💫🪐⭐️ – seans ok 40 minut dla dzieci od 6 – go roku życia:
– 11.00 – “Kaluokahina – zaczarowana rafa” 🐢🐋🦈🐳🐬🐟 – seans dla dzieci od 4- go roku życia:
– 12.00 – “Na skrzydłach marzeń” 🤖☄️🌋🎇🌠– seans dla dzieci od 9 lat:
WSTĘP BEZPŁATNY – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (do piątku 18.02) pod numerem telefonu 784 403 228 w godzinach 9.00 -15.30
🤩🤩🤩

IV Walentynkowy Bieg Parami

Serdecznie zapraszamy 13 lutego 2022 roku, godz. 12:00 na IV Walentynkowy Bieg Parami. 👫
Zapisy na: www.elektronicznezapisy.pl. Po wydarzeniu sportowym zapraszamy na Wieczór Walentynkowy 👩‍❤️‍👨 do Kosakowskiego Centrum Kultury w Pierwoszynie o godz. 17:00. W programie niespodzianki, konkursy oraz Koło Fortuny z nagrodami.🎁
W ten szczególny wieczór zaczaruje nas iluzjonista Tomasz Jusza🎉 gwarantując niezapomniane wrażenia, a muzycznie rozśpiewa i rozkołysze do tańca zespół Dobrani❤️❤️❤️
Bezpłatne wejściówki do odbioru w biurze KCK od 1 lutego w godz.8-16.Rezerwacja pod nr tel.784403228

30 Finał WOŚP

❗Z dumą i ogromną wdzięcznością☺ 👏 prezentujemy przedmioty, które zostały przekazane przez osoby prywatne, firmy jak i stowarzyszenia z Gmina Kosakowo na WOŚP ❤ Niebawem prezentowane rzeczy zostaną zaprezentowane podczas licytacji na finale w Galerii Szperk wystawione na aukcji  WOŚP ❤

Zachęcamy do zapoznania się z prezentowanymi darami 😊
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom, które podarowały nam fanty. Dziękujemy za Wasze Wielkie Serducha ❤❤❤❤❤👏👏

#pomagamy #wielkaorkiestraswiatecznejpomocy #aukcja #kultura #gminakosakowo

Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo Koncert Noworoczny

🎉Zapraszamy serdecznie na długo wyczekiwany koncert Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo w Kosakowskim Centrum Kultury.🎉Juz 6 lutego o godz.17.00 widzimy się, aby razem posłuchać najsławniejszych polskich i zagranicznych utworów muzycznych w interpretacji naszej orkiestry.🎶🎺🎷Cały koncert poprowadzi Mirosław Rymarz piosenkarz, aktor, reżyser Teatru Muzycznego Hals 😃👏.
Wstęp wolny❗Szczegółowych informacji o wydarzeniu udzielamy od pn.do pt.
w godz.8-16 pod nr tel.784403228📞

Ahoj przygodo!

Jak przenieść się do krainy Zimowej Olimpiady? Stena Line Polska 🛳 ma na to odpowiedź! W trakcie ferii zimowych, 25 i 26 lutego 2022 wybierzcie się rodzinnie 👨‍👩‍👧‍👦 na rejs statkiem, który został zorganizowany z myślą o wyjątkowej rodzinnej rozrywce w połączeniu z doświadczeniem rejsu statkiem. 🛳
Mali pasażerowie wezmą udział w niezwykłych konkurencjach. Przechodząc przez lodowy labirynt – tajemniczy tor przeszkód z niespodziankami – poprawią swoją kondycję i nabiorą odwagi. Wystartują w wyścigach reniferów i skokach pingwinków. 🐧
Zimowe układanki, zabawy taneczne, rzuty to kolejne atrakcje. Ale przecież sport to nie wszystko! Podczas warsztatów plastycznych pod okiem animatora dzieci wykonają medale, wspólny plakat olimpijski a nawet pamiątkowe przypinki, które zabiorą do domu, by wspominać swój udział w feriowej olimpiadzie.
Żeby zarezerwować klikajcie tu: https://www.stenaline.pl/…/rejsy…/ferie-na-statku i pytajcie na profilu Stena Line Polska na Facebooku.

Warsztaty kulinarne dla dzieci

PROJEKT “WIDELCEM PO KULTURACH” … czyli warsztaty kulinarne dla najmłodszych podczas których pragniemy przybliżyć kuchnie świata mieszkańcom naszej gminy. Warsztaty będą odbywać się raz w miesiącu. Podczas każdych kolejnych warsztatów będziemy przenosić się w inny zakątek świata aby wspólnie poznawać jego smaki.
W planach mamy pokazanie dzieciom kuchni azjatyckiej, w tym również japońskiej, przeniesiemy się również do Meksyku i innych smacznych zakątków świata.
Warsztaty poprowadzi blogerka kulinarna, pasjonatka nie tylko zdrowego gotowania, ale również kuchni azjatyckiej, włoskiej, gruzińskiej. Oprócz dużej dawki wiedzy, wspólnego gotowania gwarantujemy Państwu dawkę dobrego humoru i pysznego jedzenia. Zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona.

LISTA ZAPISÓW ZAMKNIĘTA 

30 Finał WOŚP

Serdecznie zapraszamy do wspólnej inicjatywy na rzecz WOŚP. ❤️ W tym roku również wspieramy akcje w formie online, w związku z tym organizujemy zbiórkę fantów, voucherów oraz bonów upominkowych. Przedmioty na aukcję prosimy dostarczyć w godzinach biura 8-16, pon.-pt. do 25.01.2022 na adres: Kosakowskie Centrum Kultury ul. Kaszubska 11.
Dziękujemy ogromnie za Wasze serce, hojność oraz zaangażowanie w 30Finał. ❤️🎉

Wieczór Walentynkowy

❤❤Walentynki to doskonała okazja, by zatrzymać się w codziennym biegu i poświęcić więcej czasu ukochanej osobie.☺
Aby uczynić Dzień Zakochanych wyjątkowym, Kosakowskie Centrum Kultury gorąco zaprasza 13 lutego o godz.17.00 na pełen magii wieczór z romantyczną piosenką w tle.😍🎤🎶 W programie wydarzenia także niespodzianki, konkursy oraz Koło Fortuny z nagrodami.🎁 W ten szczególny wieczór zaczaruje nas iluzjonista Tomasz Jusza🎉♥ gwarantując niezapomniane wrażenia, a muzycznie rozśpiewa i rozkołysze do tańca zespół Dobrani.♥♥Nie zabraknie takich miłosnych piosenek jak ” Kocham Cię kochanie moje” z rep. zespołu Maanam, ” Jesteś lekiem na całe zło” Krystyny Prońko oraz najsławniejsza miłosna ballada
” Stand by me”❤
Bezpłatne wejściówki do odbioru w biurze KCK od 1 lutego w godz.8-16.Rezerwacja pod nr tel.784403228

Zimowe projekty dla dzieci - Ferie z KCK 2022

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy nabór oraz rekrutację na zimowe projekty. Osoby, które aplikowały otrzymały stosownego maila o wyniku naboru. Prosimy sprawdzić pocztę mailową, skrzynkę odbiorczą lub skrzynkę Spam.

 

Zajęcia taneczne w Kosakowskim Centrum Kultury

Zapraszamy na pierwsze zajęcia Zumba Kids 😃 oraz Bachata 24 stycznia 🎉🔥w Kosakowskim Centrum Kultury Gmina Kosakowo
16:30 Zumba Kids 🎉
17:30 Bachata🎉 ( młodzież i dorośli )
Zapisy trwają.Szczegółowe info. pod nr tel. 515752680 oraz
mail: 💻 kontakt@kulturakosakowo.pl
 

Kraina Zimowej Olimpiady na Stena Line Polska

Jak przenieść się do krainy Zimowej Olimpiady? Stena Line Polska 🛳 ma na to odpowiedź! W trakcie ferii zimowych, 25 i 26 lutego 2022 wybierzcie się rodzinnie 👨‍👩‍👧‍👦 na rejs statkiem, który został zorganizowany z myślą o wyjątkowej rodzinnej rozrywce w połączeniu z doświadczeniem rejsu statkiem. 🛳
Mali pasażerowie wezmą udział w niezwykłych konkurencjach. Przechodząc przez lodowy labirynt – tajemniczy tor przeszkód z niespodziankami – poprawią swoją kondycję i nabiorą odwagi. Wystartują w wyścigach reniferów i skokach pingwinków. 🐧
Zimowe układanki, zabawy taneczne, rzuty to kolejne atrakcje. Ale przecież sport to nie wszystko! Podczas warsztatów plastycznych pod okiem animatora dzieci wykonają medale, wspólny plakat olimpijski a nawet pamiątkowe przypinki, które zabiorą do domu, by wspominać swój udział w feriowej olimpiadzie.
Żeby zarezerwować klikajcie tu: https://www.stenaline.pl/…/rejsy…/ferie-na-statku i pytajcie na profilu Stena Line Polska na Facebooku.

Wspieramy WOŚP!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej inicjatywy na rzecz WOŚP. ❤️W tym roku również wspieramy akcje online, w związku z tym organizujemy zbiórkę fantów, voucherów oraz bonów upominkowych. Przedmioty na aukcję prosimy dostarczyć w godzinach biura 8-16, pon.-pt. Kosakowskie Centrum Kultury ul. Kaszubska 11. Dziękujemy ogromnie za Wasze serce, hojność oraz zaangażowanie w 30Finał. ❤️🎉

Koncert grupy BIM-BAM

Czworo przebojowych muzyków grupy BIM-BAM w repertuarze nastrojonym świątecznie🎶🎉.W składzie jeden z najaktywniejszych Seniorów z Gmina Kosakowo , pan Zdzisław Urla.🎼🎤🎸Muzycy zapowiadają, że kolędy – dopiero na bis.😉
Serdecznie zapraszamy: środa, godz.17.00.
Wstęp wolny!
Organizatorzy: Wójt Gminy Kosakowo, Kosakowskie Centrum Kultury.

Kosakowskie Centrum Kultury rozśpiewane kolędami i pastorałkami.

Święto Trzech Króli w Kosakowskim Centrum Kultury rozśpiewane kolędami i pastorałkami w wykonaniu Bernarda Dornowskiego „Ex Czerwone Gitary” oraz Bogusława Olszonowicza „Duval” rozpoczęliśmy przepięknym koncertem dzieci oraz młodzieży z sekcji wokalnej prowadzonej przez Panią Annę Bronowicką. Ze sceny rozbrzmiały najładniejsze pastorałki, kolędy oraz piosenki świąteczne; „ Aniołek najładniejszy”, „Był pastuszek bosy”, „ Za kominem świerszczyk spał”, „ Nie było miejsca” jak i najpopularniejsze zimowo – świąteczne piosenki z repertuaru Czerwonych Gitar „Dzień jeden w roku” oraz „ Leć kolędo”. Panowie Bernard i Bogusław przypomnieli również największe szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej.
Wspaniała, rodzinna, świąteczna atmosfera z upominkami i niespodziankami w trakcie wieczoru Święta Trzech Króli.
Zapraszamy do foto relacji.
Zdjęcia M. Krauze.

Koncert kolęd i pastorałek „Dzień Jeden w Roku”

⭐🎉Już dziś gorąco zapraszamy na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w Kosakowskim Centrum Kultury, 6 stycznia o godz.17.00.
Rezerwacja telefoniczna pod nr 📞 784403228 od 3 stycznia w godz. 8-16.Odbiór wejściówek od 4 stycznia w godz.8-16.
⭐Wstęp wolny! Ilość miejsc ograniczona!

Fotorelacja z Kiermaszu Rzeczy Ładnych w Gminie Kosakowo

Zapraszamy do fotorelacji z wczorajszego wydarzenia. 

Świąteczny Kiermasz Rzeczy Ładnych​

Już 19 grudnia zapraszamy na Kiermasz Rzeczy Ładnych💖🎄 ☺ w Kosakowskim Centrum Kultury Gmina Kosakowo. Czekamy na Was już w najbliższą niedzielę od godz.9 do 14.☺🎄
Kiermasz to niepowtarzalna okazja na zakup prezentu albo dodatku do świątecznego podarunku o wyjątkowej wartości.🎁 Oprócz rękodzieła oraz przedmiotów codziennego użytku będzie można nabyć m.in.
🎉 miody
🎉ciasta
🎉pierniki
🎉śledziki itp.
Na wszystkich odwiedzających czekać będzie darmowa kawa, gorąca czekolada, zimowa rozgrzewająca herbatka oraz inne smaczne niespodzianki 😉☕🍹🍷
❗Wydarzenie zostanie przeprowadzone zgodnie z obowiązującym rygorem sanitarnym.

Uroczyste zapalenie lampek na choince oraz spotkanie ze Św. Mikołajem.

 Serdecznie zapraszamy na uroczyste zapalenie lampek na choince w niedzielę, 5 grudnia 2021 r. na placu naprzeciw Urzędu Gminy w Kosakowie.
 
 
 
 

Dzień Misia w Gminie Kosakowo

W taki dzień nie mogło zabraknąć wizyty dzieci z zajęć Fairy Tales from around the world 🌎📖 w Ameryce Północnej 🇺🇸 z okazji Światowego Dnia Misia, gdzie swoje naturalne środowisko mają m.in. niedźwiedzie brunatne oraz grizzly 🐻🐻. Te piękne, dostojne zwierzęta pod postacią pluszowych misiów są najukochanszą zabawką dzieci.Któż z nas nie kocha misiów?🐻❤😊

Dzień Seniora w Kosakowie

Zapraszamy do fotorelacji z Gminnego Dnia Seniora w Kosakowie.

fot. STykowkaSTomaszewska 

Gminny Dzień Seniora

Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie Dnia Seniora. W  najbliższą sobotę w   Centrum Sportowym Kosakowo ul. Żeromskiego 11

Dzień Misia w KCK

Zaduszki Morskie w Rewie

2️⃣ listopada w Rewie odbyły się Zaduszki Morskie.
Uroczystość skierowana była do tych którzy swoje życie związali z morzem🌊 oraz tym którzy zginęli na morzu.
Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele ⛪️św. Rocha w Rewie. Po mszy przedstawiciele władz gminy, dyrektorzy instytucji, prezesi , członkowie stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy oraz mieszkańcy oddali hołd poprzez uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów💐 przy Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza.

Premiera spektaklu "Czarnoksiężnik z Krainy Oz"

Toto spróbują odnaleźć to co w życiu najważniejsze – przyjaźń i wsparcie najbliższych w chwili zwątpienia. Spektakl pełen jest zabawnych zwrotów akcji oraz odniesień do współczesnych bajek i filmów.

Ruszajcie drogą z żółtej kostki razem z nami! Bo tego, co ważne, nie trzeba szukać daleko – każdy ma dość odwagi, rozumu i serca❤️, by pokonać wszelkie przeciwności. ❗️ 😀
BRAK WOLNYCH MIEJSC NA GODZINĘ 15:00 ORAZ 18:00
REZERWACJA MIEJSC:
WAŻNE: PROSIMY REZERWOWAĆ KAŻDEGO UCZESTNIKA OSOBNO (JEDNA REZERWACJA = JEDNA OSOBA)

Spektakl rzecz o K.K.Baczyńskim

Już za chwilę wielka Premiera “Czarnoksiężnik z Krainy Oz” godz.15 i 18. 🎭 A już w najbliższy poniedziałek zapraszamy na wyjątkowy spektakl rzecz o K.K.Baczyńskim “A ponad ziemią z kulami latały brylanty” 🎭występują: Adriana Kieś i Przemysław Tejkowski.Sztuka skierowana do młodzieży starszej oraz dorosłych.Kto z Państwa ma wolny poniedziałkowy poranek gorąco zachęcamy!! WSTĘP WOLNY!!

Filmowa i duchowa podróż z O. Leonem Knabitem

Serdecznie zapraszamy na filmową i duchową podróż z O. Leonem Knabitem. Bezpłatne wejściówki dostępne od 29.10.21 w godzinach pracy biura KCK.

Zaduszki Morskie w Rewie

Serdecznie zapraszamy 2️⃣ listopada do Rewy na Zaduszki Morskie, aby w ten sposób oddać hołd, tym którzy swoje życie związali z morzem🌊 oraz tym którzy zginęli na morzu.
Uroczystość rozpocznie się o godz. 17:45 Mszą Świętą w kościele ⛪️ w Rewie. Po mszy odbędzie się uroczysty przemarsz oraz złożenie kwiatów💐 przy Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza.

Pieszy Rajd pt. ,,Przebudzenie wiosny"

😊To juz trzeci Pieszy Rajd zorganizowany na terenie Gmina Kosakowo tym razem pod hasłem ” Zielona Kultura”🌲🍀🍁🌿 z Kosakowskim Centrum Kultury.Rajd może nie bogaty w kilometry, ale pełen ciekawostek związanych z survivalem i sztuką przetrwania w lesie 🌲🌳🌲🌳 Jak zawsze nie zawiedli uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Dębogórzu Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębogórzu . 👏👏☺ Dziękujemy wszystkim tym co dołączyli do naszego rajdu i znaleźli czas i chęci na wspólną wędrówkę. Szczególne podziękowania dla Pana Józefa Melzera sołtysa Dębogórza za dostarczenie drewna na ognisko 🤗
Do zobaczenia wiosną na czwartym Rajdzie Pieszym pt.” Przebudzenie wiosny” 🌳🍀🍃😊

Fotorelacja z Dnia Latawca

Zapraszamy do fotorelacji z Dnia Latawca. Jeszcze raz dziękujemy, że byliście z nami: A.team, BB Kite Buggy , oraz Mariola i Andrzej Cembik. 😃🪁🪁
 
fot. STykówka S.Tomaszewska

Fabrizio Walker w Kosakowskim Centrum Kultury

W sobotę 2.10.21  Kosakowskie Centrum Kultury miało przyjemność gościć artystę z Kostaryki.  W Pierwoszynie tego dnia szczególnie  można było  odczuć rodzaj mistycznej więzi z muzyką Ameryki Centralnej. Artysta, a dokładnie Fabrizio Walker wspaniale nawiązał więź  z  publicznością łącząc humor z doskonałym wykonaniem występu.  Było naprawdę słonecznie  i gorąco. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z sobotniego koncertu.

Fot. M. Krauze

Dzień Latawca w Kosakowie

Najstarszy, a równocześnie najprostszy konstrukcyjnie przyrząd latający nieposiadający własnego napędu…. Co to takiego? Tak! To latawiec. Zapraszamy serdecznie na spotkanie – piknik, w trakcie którego będziecie mieli okazję m.in.
zobaczyć jak zbudować latawiec, wziąć udział w rodzinnych warsztatach pt.” Zaczaruj papier”  oraz sprawdzić jak unoszą się Wasze latawce nad Gmina Kosakowo Wydarzenie otwarte 
Więcej info.pod nr tel.515 752 680.
Zapraszamy wszystkich i dużych i tych małych i tych najmniejszych miłośników latawców i wiatru.

Obchody 82. rocznicy Obrony Kępy Oksywskiej

Uroczystość upamiętniająca owe wydarzenia rozpoczęła się o godz. 14 przy asyście honorowej Wojska Polskiego, Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej oraz Orkiestry Reprezentacyjnej MW. Meldunek odebrał Komendant Garnizonu Gdynia komandor porucznik Wojciech Krysiak.

 

W intencji bohaterów została odprawiona Msza święta polowa, którą celebrował ks. kan. Rafał Dettlaff z parafii w Pierwoszynie , a oprawę muzyczna zapewnił chór Morzanie. Pod Obeliskiem, tradycyjnie zostały złożone wieńce przez licznie przybyłe delegacje. Komandor podporucznik Andrzej Rejent odczytał Apel Poległych, oddając tym samym hołd i cześć poległym bohaterom na naszej ziemi. Całej uroczystości towarzyszyły poczty sztandarowe z gminnych szkół jak i sztandary licznych stowarzyszeń i związków działających na naszym terenie.

 

 

Uroczystość prowadziła Anna Padée

 

 

W imieniu Wójta Gminy Kosakowo dziękujemy samorządowcom, stowarzyszeniom, związkom oraz szkołom za liczne przybycie i wspólne uczczenie pamięci bohaterów Kępy Oksywskiej.

 

#gminakosakowowartotubyć #patriotyzm

Tak bawiliśmy się 11.09 w ramach Dożynek gminno-powiatowych w Kosakowie.

Dożynki gminno-powiatowe Kosakowo 2021

Serdecznie zapraszamy na gminno – powiatowe dożynki.
Już 11 września czekamy na Was tradycyjnie na placu przy ul. Żeromskiego.
Na scenie m. in. zobaczymy lokalnych artystów: zespoły folklorystyczne, Orkiestrę Dętą Gminy Kosakowo oraz uczniów gminnych szkół.
Gwiazdą wieczoru będzie Gromee, a rozgrzewać do zabawy będą Tomasz Niecik oraz Łobuzy.
W pobliżu placu koncertowego tworzymy specjalne strefy dla uczestników święta plonów.
Obok występów na scenie, zorganizowany zostanie bezpłatny namiot animacji i warsztatów dla dzieci.
Ponadto utworzona zostanie strefa wystawców, na której swoje wyroby zaprezentują lokalne firmy oraz producenci.
Gastronomię stanowić będą Food trucki 🍟🍔oraz strefy relaksu.
Nasze wydarzenie skierowane jest nie tylko dla mieszkańców gminy, ale również dla małego i dużego Trójmiasta.
Serdecznie zapraszamy!
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny 😃
Animacje dla dzieci od godziny 15.30.😎 Wydarzenie rozpocznie uroczysty przemarsz od bramy lotniska w Pierwoszynie od godziny 13:30.
Harmonogram imprezy:
13:30 Przemarsz od bramy lotniska w Pierwoszynie
14:00 Msza Święta na placu przy ul. Żeromskiego (oprawa chór Morzanie)
Występ zespołu Kosakowianie
Występ Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo
SP w Dębogórzu
SP w Mostach
SP w Pogórzu
19:00 Tomasz Niecik
20:10 Łobuzy
21:30 Gromee

Koncert Fabrizio Walker zmiana terminu.

Ze względu na utrudnienia z przybyciem ✈️artysty do Polski. Koncert zostaje przełożony na 2.10.2021. Więcej informacji w najbliższym czasie. 🎸🎙

Zapraszamy do fotorelacji z sobotniego wydarzenia. 

 
14.08.21 tradycyjnie na zielonym placu przy górce w Kosakowie Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek oraz Kosakowskie Centrum Kultury przywitali licznie zgromadzoną publiczność. 🎤🎸🎙🥁🎷
Na scenie wystąpili: sekcja wokalna Kosakowskiego Centrum Kultury, Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo. 🥁🎷🎺
Reggaeside, Clödie oraz gwiazda wieczoru Varius Manx z Kasią Stankiewicz🤩. Ciąg dalszy relacji wkrótce 😁
Imprezę prowadziła Anna Padée.

Dni Gminy Kosakowo 2021

Tradycyjnie w połowie sierpnia gmina Kosakowo organizuje, największe wydarzenie w całym roku. Corocznie tysiące turystów odwiedzają naszą gminę, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy to przypadają obchody Dni Gminy Kosakowo, których Honorowym Patronem jest Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek.
Podczas muzycznego maratonu wystąpią gwiazdy polskiej estrady.
Na scenie zobaczymy m. in. zespół Reggaeside, Clodie oraz Varius Manx & Kasia Stankiewicz.
Tegoroczny skład koncertu uzupełnią jeszcze utalentowani młodzi artyści z sekcji wokalnej Kosakowskiego Centrum Kultury oraz Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo.
Podczas obchodów Dni Gminy w pobliżu placu koncertowego tworzymy specjalne strefy dla uczestników wydarzenia.
Obok występów na scenie, zorganizowana zostanie bezpłatna strefa animacji i warsztatów dla dzieci.
Tradycyjnie planowany jest konkurs wiedzy o gminie Kosakowo oraz mini konkurs o gwieździe wieczoru.
Ponadto utworzona zostanie strefa wystawców, na której swoje wyroby zaprezentują lokalne firmy oraz producenci. Strefę gastronomiczną stanowić będą Food trucki 🍟🍔oraz strefy relaksu.
Nasze wydarzenie skierowane jest nie tylko dla mieszkańców gminy, ale również dla małego i dużego Trójmiasta.
Serdecznie zapraszamy!
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny 😃
Animacje dla dzieci od godziny 16.00.😎 Początek imprezy oraz występy artystów od 16.30.
Wystąpią:
Artyści z sekcji wokalnej Kosakowskiego Centrum Kultury
Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo
Reggaeside
Clodie
Varius Manx
Patronat medialny nad imprezą objęli:
Kaszuby Północne – Stowarzyszenie turystyczne LOT, Radio Kaszëbë, Ziemia Pucka, Radio Gdańsk oraz Top Guitar – profesjonalny magazyn muzyków.
Sponsorami wydarzenia są:
Gas Storage Poland, PEKO -przedsiębiorstwo usług komunalnych, Galeria Szperk.
Miejsce: Plac przy ul. Żeromskiego.
A już następnego dnia zapraszamy na XXIV Festyn Kaszubski w Rewie.

Kino Plener w Kosakowie: „Afera Thomasa Crowna”

W piątek 30.07.21 o godz. 21:30 zapraszamy na film: „Afera Thomasa Crowna”  Miejsce: Gmina Kosakowo ( Górka w Kosakowie)
Opis:
Thomas Crown jest milionerem, który jest w stanie kupić wszystko, na co tylko ma ochotę, a jego urokowi nie potrafi się oprzeć prawie żadna kobieta. Są jednak rzeczy, których nie sposób dostać za pieniądze, a Thomas Crown żądny jest nowych wyzwań. Kiedy w muzeum rozlega się sygnał alarmowy i ginie jedno z bezcennych płócien Moneta, Crown jest ostatnią osobą, którą nowojorska policja mogłaby podejrzewać o dokonanie kradzieży. Jest jednak ktoś, kto nie daje się zwieść pozorom – Catherine Banning, błyskotliwa i inteligentna pani detektyw…
 

Kino Plener w Kosakowie: „The Blues Brothers” 1980

Już w najbliższy  piątek (23.07.21) o godz. 21:30 zapraszamy na film: „The Blues Brothers” (1980)
Miejsce: Gmina Kosakowo ( Górka w Kosakowie)

Opis:
The Blues Brothers – komedia muzyczna w reżyserii Johna Landisa z 1980 roku. Tytułowa para braci to „Joliet” Jake Blues, grany przez Johna Belushiego i Elwood Blues, grany przez Dana Aykroyda – postacie stworzone dla programu rozrywkowego Saturday Night Live, w telewizji NBC. Film został nakręcony w Chicago i jego okolicach. Doczekał się kontynuacji w postaci filmu Blues Brothers 2000.
W filmie wystąpiły gwiazdy amerykańskiej piosenki, m.in. Aretha Franklin, Ray Charles, James Brown, John Lee Hooker, Cab Calloway, a także inni: Frank Oz (współpracownik Jima Hensona), Twiggy (brytyjska modelka) oraz reżyserzy: John Landis i Steven Spielberg.


Kondolencje dla zastępcy wójta gminy Kosakowo

Kino Plener w Kosakowie: „Wykidajło” (Road House 1989)

Już w piątek o godz. 21:30 zapraszamy na film: „Wykidajło” (tytuł oryginalny Road House)
Opis:
Akcja toczy się w miasteczku Jasper. Tilhgman jest właścicielem miejscowej knajpy „Double Deuce”. Niestety klientami są głównie gangsterzy, którzy załatwiają tam swoje porachunki. Niemal codziennie dochodzi do awantur, w następstwie których giną ludzie. Nie mogąc sobie poradzić z coraz bardziej brutalnymi gośćmi, wynajmuje wykidajłę Daltona (Patrick Swayze), znanego mistrza karate…
Miejsce: Gmina Kosakowo ( Górka w Kosakowie)
 

Kino Plener w Kosakowie: Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2

Zabieramy Was w magiczną podróż filmowym wehikułem czasu.🎬🎥.
W najbliższy piątek o godz. 21:30 zapraszamy na film:
Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2
Po mistrzowsku władający bronią, nie rozstający się z gitarą bohater El Mariachi ponownie wkracza do akcji!
PEWNEGO RAZU W MEKSYKU: DESPERADO 2 to ostatni rozdział we współczesnej trylogii westernowej, którą zrealizował reżyser Robert Rodriguez.
W rolach głównych wystąpili: Antonio Banderas, Johnny Depp, Salma Hayek, Willem Dafoe, Eva Mendes i gwiazda latynoskiej muzyki pop Enrique Iglesias.
PEWNEGO RAZU W MEKSYKU: DESPERADO 2 to spektakularne, zapierające dech w piersiach widowisko, które dostarcza więcej emocji niż wszystkie inne filmy akcji razem wzięte.
 
Miejsce: Gmina Kosakowo ( Górka w Kosakowie)
Wybór filmów nie jest przypadkowy🎥😊 Są to bezdyskusyjnie obrazy, które bez względu na swój “wiek” zapisały się w dziejach kinematografii światowej.
Zapraszamy serdecznie do wspólnej podróży z filmem 70’s- 00’s 🎉🎬

02.07.21 Kino Plener przełożone

Ze względu na opady deszczu 💦☔️ dzisiejszy seans filmowy zostaje przełożony na jutro (godz. 21:30).🎥📽🎞
Niestety nasze kino uzależnione jest od warunków atmosferycznych. 🙁

Kino Plener w Kosakowie

😊Już w najbliższy piątek zapraszamy na pierwszy wakacyjny seans filmowy w Kosakowie ( przy górce )🎥 🎬🎞
Zachęcamy do zabrania ze sobą kocyków 🌌 ☺
 
Zabieramy Was w magiczną podróż filmowym wehikułem czasu wraz z 10 muzą 🎬🎥.Naszą podróż zaczynamy od wspaniałych lat 70, kiedy disco rządziło światem😉🎉 i tak:
🎞 Gorączka sobotniej nocy 2.07.21
🎞Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2 9.07.21
🎞Wykidajło 16.07.21
🎞The Blues Brothers 23.07
🎞 Afera Thomasa Crown’a 30.07.21
Seanse filmowe: godz.21: 30
Miejsce: Gmina Kosakowo ( Górka w Kosakowie)
Wybór filmów nie jest przypadkowy🎥😊 Są to bezdyskusyjnie obrazy, które bez względu na swój “wiek” zapisały się w dziejach kinematografii światowej.
Zapraszamy serdecznie do wspólnej podróży z filmem 70’s- 00’s 🎉🎬

Karuzela Sztuki

W ten upalny dzień przypominamy i zapraszamy do Centrum Kultury w Pierwoszynie na godz.10:00 zaczynamy przedstawieniem pt.” Cyrk leśnych robaczków”.
Przyjdźcie ochłodzić się i poznajcie wszystkie zwierzęta duże i małe.🐴🐒🐍🐦🐬🐛
Zapraszają Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla Karuzela Sztuki Pajączek Łukasz oraz my Kosakowskie Centrum Kultury 😊
 
Nasze wesołe, przyjazne pajączki i węże z centrum kultury, które znalazły nowe domy i wspaniałych, przezdolnych, młodych właścicieli☺☺ prezentujemy z ogromną radością i dumą 🐍🕷 Mimo upału nie zabrakło nam chęci i siły do wspólnej zabawy ☺😊 Bawimy się i cieszymy słońcem 🌞