Światowy Dzień Misia w Kosakowskim Centrum Kultury

Już po raz kolejny dla najmłodszych mieszkańców Gminy Kosakowo został zorganizowany Światowy Dzień Misia. Poprzednie edycje   dwa razy w Suchym Dworze oraz w Dębogórzu skierowane były do dzieci nieco starszych. Tym razem 22 listopada br. W Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie odbyły się warsztaty kreatywne oraz bal z okazji Światowego Dnia Misia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowano wiele atrakcji w tym ciekawostki  o niedźwiedziach, konkurs wiedzy o misiowych bohaterach  z bajek jak i  różne warsztaty kreatywne, gdzie mali miłośnicy pluszowych misiów  wraz z rodzicami mogli między innymi zaprojektować misiową piżamkę, wykonać oryginalnego balonowego misia czy też zrobić własnego pluszowego przyjaciela z pomponów. Każdy z uczestników tego wesołego święta otrzymał dyplom potwierdzający uczestnictwo w tym wyjątkowym pluszowym dniu jak i słodki poczęstunek. To szczególne  święto cieszy się ogromną popularnością i sympatią nie tylko wśród najmłodszych ale i dorosłych. Któż z nas nie pamięta  swojego pluszowego przyjaciela z dawnych lat?

 

 

Spektakl świąteczny dla dzieci pt. Szopka Babci Klary

Zapraszamy do Kosakowskiego Centrum Kultury w Pierwoszynie na spektakl świąteczny dla dzieci pt. Szopka Babci Klary.
Wydarzenie odbędzie się 04.12.2019 (środa) godz. 09:00 i 10:30.
Czas trwania spektaklu: 50 minut
Cena za bilet: 17 zł
Rezerwacja miejsc – Weronika Kowalczyk tel. 503 737 396 w.kowalczyk@atrybut.com.pl

 

 

 

Mikołajki w Gminie Kosakowo

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci z Gminy Kosakowo na Mikołajki 7 grudnia o godzinie 14:00 do Centrum Sportowe w Kosakowie.
W programie m.in. spotkanie z Mikołajem, dmuchańce, animacje, kiermasz świąteczny i wiele innych.  Prosimy o zabranie dla dzieci obuwia na zmianę.

 

 

Konkurs na ozdobę oraz kartkę świąteczną

Zapraszamy do udziału w  konkursie na ozdobę oraz kartkę świąteczną. Termin składania prac do 6 grudnia . Rozstrzygnięcie konkursu w trakcie Jarmarku Świątecznego  w Pierwoszynie ul. Kaszubska 11.

Regulamin oraz karta uczestnictwa:

Konkurs Ozdoba świąteczna i kartka świąteczna formularz pdf

 

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Po raz pierwszy w historii Gmina Kosakowo będzie mieć swój oficjalny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  28 Finał odbędzie się 12 stycznia 2020r. w Suchym Dworze ul. Szkolna 34 ( Hala Sportowa).

 

 

Wigilia dla samotnych w Gminie Kosakowo

 

Kosakowskie Centrum Kultury zaprasza do współpracy firmy, restauratorów, wolontariuszy, harcerzy oraz osoby prywatne do włączenia się w organizację wigilii dla samotnych osób z Gminy Kosakowo.

Spotkanie, na którym zostaną omówione sprawy organizacyjne, odbędzie się 26 listopada 2019 w siedzibie Kosakowskiego Centrum Kultury w Pierwoszynie przy ul. Kaszubskiej 11 o godz. 16:30.

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie swojej obecności na spotkaniu telefonicznie pod nr. Tel. 784-403-228, lub mailowo na adres kontakt@kulturakosakowo.pl

 

 

Dzień Misia

Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat (ale i starsze ) dnia 22 listopada na Dzień Misia. Moc atrakcji, niespodzianek, konkursy, zabawy oraz misiowa filmoteka. Zapisy na aldona@kulturakosakowo.pl

 

 

10 Listopada/11 Listopada

Zapraszamy na uroczyste obchody Święta Niepodległości w Gminie Kosakowo. Obchodom towarzyszyć będzie Gala wręczenia statuetek Złotego Kłosa, występ Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo oraz koncert zespołu ETTA, równocześnie zapraszamy na projekcję filmu “Piłsudski” w reżyserii Michała Rosy.

 

Zaduszki Morskie

Zapraszamy na  Zaduszki Morskie w Rewie. Tradycyjnie  odbędzie się Msza Święta w parafii pw.  Św. Rocha   oraz przemarsz na Szperk i złożenie wieńca na wodach Zatoki Puckiej.

 

Zajęcia stepowania

Zapraszamy na zajęcia stepowania.👞👞 Ruszamy od stycznia. Zapisy na: aldona@kulturakosakowo.pl lub pod numerem telefonu 784 403 228. Oferta skierowana do różnych grup wiekowych.
………………………………………………………………………………
*w przypadku dużego zainteresowania możliwość rozpoczęcia zajęć w najbliższym czasie.

 

Zajęcia gry na akordeonie

Zapraszamy na zajęcia gry na akordeonie.Ruszamy od stycznia. Zapisy na: aldona@kulturakosakowo.pl lub pod numerem telefonu 784 403 228. Oferta skierowana do różnych grup wiekowych. Naucz się od podstaw lub przypomnij sobie grę na tym wspaniałym instrumencie.
………………………………………………………………………………
*w przypadku dużego zainteresowania możliwość rozpoczęcia zajęć w najbliższym czasie.

 

 

Warsztaty MINECRAFT

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat, na Warsztaty MINECRAFT – zajęcia z programowania, które będą odbywać się w każdą sobotę od 9.11.2019 r. w godz:
9:30-11:00 Kosakowskie Centrum Kultury ( Pierwoszyno)
11:30-13:00 Świetlica Sołecka ( Suchy Dwór)
Zajęcia są odpłatne – 60 zł miesięcznie od uczestnika, obowiązkowo płatne do 5.11.2019 r.!!

Wpłatę należy dokonać na nr. konta: 06 1020 1811 0000 0902 0311 8379 ( w tytule przelewu podajemy: imię i nazwisko uczestnika, warsztaty minecraft, miejsce zajęć oraz wiek dziecka). Prosimy o przesyłanie potwierdzeń wpłat na adres: kontakt@kulturakosakowo.pl

Teatr Młodzieżowy Gminy Kosakowo

Serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10-25 lat na zajęcia otwierające nowy sezon artystyczny.
10.10. 2019 r. Godz. 18.00
Gdzie : Kosakowskie Centrum Kultury w Pierwoszynie ul. Kaszubska 11

Program warsztatów teatralnych:
Oprócz realizacji spektakli teatralnych, poprowadzone zostaną warsztaty aktorskie, które obejmować będą :

*Budowanie zespołu
Zajęcia integracyjne mające na celu zbudowanie zaufania w zespole teatralnym oraz lepsze poznanie partnera scenicznego.
*Praca głosem:
Trening poprawnej dykcji i emisji głosu, nauka oddychania, kontrolowania głosu jego brzmienia i barwy.
*Elementy zadania aktorskiego:
Nabycie świadomość ciała, ruchu i słowa, sposoby wyrażania emocji oraz podstawowe techniki aktorskie.
*Praca z tekstem:
Znaczenie słowa w pracy aktora, interpretacja tekstu, zadania aktorskie oparte na tekście literackim.
*Improwizacja aktorska:
Forma teatru spontanicznego, który pobudza wyobraźnię i pozwala pozbyć się nieśmiałości, etiudy oraz gry improwizowane.
*Teatr w przestrzeni publicznej:
Próba przeniesienia aktora i teatru do innej przestrzeni, teatr plenerowy, performance nad brzegiem morza, spektakl na molo, zetknięcie się z formą teatru ulicznego.
*Historia teatru:
Zajęcia mające na celu przybliżenie uczestnikom teorii i historii teatru oraz sztuk scenicznych.
*Wyjścia do teatru i warsztaty z aktorami:
Poznanie trójmiejskiej sceny teatralnej oraz warsztaty z profesjonalistami.

KABARET: CZESUAF

Czesuaf – doświadczony, ale ciągle jeszcze młody kabaret z Poznania. Prezentujący inteligentny, niebanalny humor dla widzów na scenach całej Polski. Trzej fajni faceci i jedna fajna babka.

Kabaret Czesuaf od 2002 r. rozśmiesza widzów w całej Polsce. Przez ten czas grupa stworzyła kilkanaście autorskich programów komediowych, zdobyła nagrody na największych festiwalach kabaretowych i wystąpiła w najważniejszych realizacjach telewizyjnych. Najbardziej rozpoznawalne numery kabaretu to m.in. „Mowa nienawiści”, „Rośliny doniczkowe” i „Ferie w Zakopanem”.

Najnowszy program kabaretu nosi tytuł „Przyjęcie”, to dwie godziny skeczów i piosenek, przy których nikt nie będzie się nudził. Dlatego już dziś wszyscy czujcie się zaproszeni na „Przyjęcie” u Czesuafa!

BILETY DOSTĘPNE NA:  https://www.interticket.pl/program/kabaret-czesuaf-5454

KONCERT: WOCH & GUZIK DUO

 

Kosakowskie Centrum Kultury zaprasza na jedyny w swoim rodzaju koncert duetu gitarowego  Woch & Guzik,19 października o godz.18:00 w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie ul. Kaszubska 11.

Duet rozpoczął swoją działalność koncertową i konkursową w 2013 r. zdobywając wiele prestiżowych  nagród i wyróżnień w najważniejszych  festiwalach i konkursach o randze światowej.

Koncertują nie tylko w Polsce ale i zagranicą. Duet ma na swoim koncie występy w Stanach Zjednoczonych, grając między innymi w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall.

W zeszłym roku  Woch& Guzik Duo odbyli  trasę koncertową ‘Azja 2018 ‘ występując między innymi w Pekinie, Bangkoku czy Hanoi.

Woch & Guzik niedawno wydali płytę One Week in Rio.

We wrześniu tego roku Duet występuje na Warsaw Fingerstyle Festival  a w październiku zagości na deskach sceny Kosakowskiego Centrum Kultury.

Zapraszamy na koncert wirtuozów gitary. Koncert biletowany. Bilety normalne w cenie 20 zł oraz ulgowe w cenie 10 zł. dostępne na www.interticket.pl

KONCERT: MATEUSZ NAWROT oraz ADAM ŚWISTULSKI

Mateusz Nawrot – wibrafonista, kompozytor, aranżer. W 2015 roku z wyróżnieniem ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu w klasie perkusji prof. Arkadiusza Skotnickiego. W ramach recitalu dyplomowego dokonał prawykonania pierwszego polskiego koncertu na wibrafon i orkiestrę „VEGA” autorstwa Jana Freichera. W 2015 roku został studentem klasy wibrafonu jazzowego prof. Bernarda Maseli w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2016 roku postanowił założyć swój własny zespół zainspirowany twórczością takich muzyków jak Brian Culbertson, Wayman Tisdale, Fourplay. 2 III 2017 roku zespół wystąpił w katowickim NOSP-rze wraz z gościnnym udziałem gwiazdy polskiego smooth-jazzu Marcinem Nowakowskim. W maju tego samego roku wziął udział w I AM Student Festival organizowanym przez samorządy studenckie polskich uczelni muzycznych. W październiku 2017 r. zespół wystąpił na Jazz Jamboree w ramach koncertu klasy wibrafonu jazzowego.

Adam Świstulski – perkusista, uczeń klasy dyplomowej II st. Szkoły muzycznej w Gdańsku Wrzeszczu pod kierownictwem prof. Arkadiusza Skotnickiego. Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów perkusyjnych m.in. zdobywca I miejsca w międzynarodowym konkursie wibrafonowym we Włoszech.

 

PROGRAM:

S. Bach – fuga z sonaty bmv1001

Ilijas – Nebojsa Jovan Zivkovix

Keiko Abe Song of Seashore

Preludium no 1 Ney Rosauro

Broken Silence – Mark Glentworth

Texas Hoedown – David Friedman

Soaring in the sky – Jan Freicher

Waltz for a little girl – Roger Svedberg

 

 

Dożynki Gminne 2019

Tradycyjnie na początku września gmina Kosakowo organizuje Dożynki Gminne. Na scenie zobaczymy znaną i lubianą szerokiej publiczności wokalistkę Cleo.
Tegoroczne obchody Święta Plonów,  uzupełnią jeszcze  występy lokalnych chórów i zespołów folklorystycznych  oraz młodzi artyści z naszej gminy. Uroczystość uświetni również występ Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo  pod batutą  kapelmistrza Zbigniewa Kostrzewskiego.
Podczas obchodów Dożynek w pobliżu placu koncertowego tworzymy specjalne strefy dla uczestników wydarzenia. Obok  wielobarwnych, sołeckich namiotów do których odwiedzania zapraszają sołtysi znajdować się będą strefy gastronomiczne oraz  strefa animacji i  warsztatów dla dzieci  m.in. (gry, zabawy, dmuchany plac zabaw).
Ponadto utworzona zostanie strefa wystawców, na której swoje wyroby zaprezentują lokalne firmy oraz producenci.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

Zajęcia Muzyczne

Kosakowskie Centrum Kultury prowadzi zapisy na:  Zajęcia Muzyczne gitara/ukulele/pianino/keyboard

Zajęcia  indywidualne oraz w małych grupach  prowadzone przez instruktora Dorotę Hrycz

Obowiązują zapisy: facebook.com/kulturakosakowo lub e-mailowo: kontakt@kulturakosakowo.pl

Spotkanie organizacyjne dnia  2 Września godz. 17:00  Pierwoszyno ul. Kaszubska 11

Występ kabaretów w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie

18 sierpnia br. Kosakowskie Centrum Kultury w Pierwoszynie gościło kabarety z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, Jurki oraz Made in China.O godzinnie 17.00 wypełniona co do ostatniego miejsca sala Kosakowskiego Centrum Kultury zamieniła się w miejsce pełne  satyry ,żartu i niekończącego się śmiechu zebranych fanów polskiej sceny kabaretowej. Dynamiczni, śmieszni nawiązujący wspaniały kontakt z publicznością niejednokrotnie improwizujący kabareciarze, dali swoimi wspaniałymi, aktorskimi popisami ogromną dawkę śmiechu i radości .Made in China oraz Jurki znani szerokiej publiczności z wielu rozrywkowych programów telewizyjnych takich  jak Dzięki Bogu już weekend czy Kabaretony pozostawili publiczność we wspaniałych  nastrojach na niedzielny wieczór.

 

Rockowo Kosakowo 2019

 

17 sierpnia br. z okazji corocznych obchodów Dni Gminy Kosakowo odbył się  koncert pod nazwą Rockowo Kosakowo. Impreza ciesząca się ogromną popularnością wśród mieszkańców gminy jak i  turystów, przyciągnęła rzeszę  fanów muzyki rockowej. W tym roku  kosakowska  scena  plenerowa rozbrzmiała nieśmiertelnym, charakterystycznym brzmieniem gitary, wprowadzając licznie zebraną publiczność w koncertowy nastrój. Gwiazdami tego wyjątkowego wieczoru  były ikony polskiej sceny muzycznej, zespół Golden Life oraz Kombi ze  Sławomirem Łosowskim, który w tym roku obchodzi 50 lecie twórczości artystycznej. Ze sceny rozbrzmiały największe hity zespołów między innymi  Oprócz błękitnego nieba, Helikopter czy Dobra ,Dobra, Dobra zespołu Golden Life. Wśród przebojów zespołu Kombi nie mogło zabraknąć takich utworów jak Nasze Randez- vous , Black & White, Za ciosem cios czy zawsze wieczny hit Słodkiego miłego życia. Koncertowi zespołu Kombi towarzyszył pokaz laserowy jako forma artystycznej oprawy muzyki. Do wspólnego koncertowania zostały zaproszone młode, utalentowane zespoły, Tayka ze swoją żywiołową muzyką ,Access Denied  charakteryzujący się ostrym, drapieżnym brzmieniem, oraz Lady Killer  ze wspaniałym  połączeniem hard rocka z glam. Ogromną niespodziankę  zebranym uczestnikom imprezy , przygotowała Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo, która  specjalnie na tę okazję zagrała  rockowy repertuar we wspaniałej aranżacji na instrumenty dęte.

Koncertowi towarzyszył festyn rodzinny z wieloma atrakcjami dla każdego. Nie zabrakło animacji dla dzieci. Wśród nich między innymi  muzyczny warsztat kreatywny z tworzenia instrumentów. Dodatkową atrakcją  dla dzieci i dorosłych ,było pojawienie się motocyklistów na swoich wspaniałych, głośnych maszynach.

Nowością w trakcie imprezy koncertowej był namiot Bliżej Gwiazd ,gdzie można było spotkać się z gwiazdami wieczoru, porozmawiać ,zdobyć autograf a nawet zrobić sobie zdjęcie.

Sponsorami   tej wyjątkowej muzycznej imprezy Rockowo Kosakowo 2019 był Gas Storage Poland, Stena Line- organizator rejsów turystycznych do Szwecji, oraz Synexus. Dziękujemy.

 

Dni Gminy Kosakowo 2019 Kabarety

W Niedziele 18 sierpnia od godz. 17.00 zapraszamy na wieczór pełen humoru.
Dużą dawkę rozrywki zagwarantują nam kabarety JURKI oraz Made in China.

Kabaret JURKI pochodzi z Zielonej Góry. Istnieje od 1994r.
JURKI tworzą: Agnieszka Marylka Litwin, znany Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin.
Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.

“Last minute” – to najnowszy program kabaretu JURKI.
Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi… tik tak tik tak tik tak…

„Święta polskie”
Święta mają to do siebie, że zawsze się kończą. Czasem kończą się ot tak, po prostu. Innym razem, tak jak zwykle. A czasem kończy je jakaś głębsza refleksja albo wymiana zdań, czynów, pieniędzy, a nawet i żon. Warto świętować, bo zawsze możemy się czegoś nauczyć. Jak zrobić orła w śmietanie? O czym rozmawiać nad grobem? I co robi ninja w jasełkach? Przy naszym stole każdy znajdzie dla siebie dodatkowe nakrycie. Zapraszamy do świętowania przy suto zastawionym programie z kabaretem Jurki.

KABARET MADE IN CHINA w programie pt. – “TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH” I INNE SKECZE (50 – 90 minut)
Gołe baby, twardzi faceci, szybkie samochody i drinki z palemką! Zapomnijcie o tym.
W swoim najnowszym programie kabaret Made In China opowiada o rzeczach, o których nie chcielibyśmy się nigdy dowiedzieć ale niestety wszyscy się już dowiedzieliśmy. I jakoś musimy z tym żyć.
Kabareciarze zaskakują pomysłami, operują sarkazmem i groteską opisując paradoksy rzeczywistości
Program jest dowcipny i ironiczny, z dystansem do siebie i do świata.
Skecze są dobre. Piosenki nie są dobre. Nie są też złe. Po prostu ich nie ma.
Kabaret tworzą Katarzyna Sobieszek, Sławek Kaczmarek i Artur Walaszek. Na występy przyjeżdżają przeważnie z Zielonej Góry.
Twierdzą, że w Zielonej Górze można zostać albo żużlowcem, albo kabareciarzem albo kimś innym. Oni wybrali kabaret choć bycie kimś innym też kusi.
Istnieją od piętnastu lat, jubileuszy nie świętują, kochają konie, dobrą muzykę i literaturę oraz chcą by na świecie zapanował pokój – po prostu idealni kandydaci na „miss polonia”.
A gdy już pokój zapanuje to wtedy… Gołe baby, twardzi faceci, szybkie samochody i drinki z palemką!

Zapraszamy do Kosakowskiego Centrum Kultury w Pierwoszynie ul. Kaszubska 11.
Wstęp 20zł. (liczba miejsc ograniczona)
Bilety dostępne na www.interticket.pl

Rockowo Kosakowo 2019

Tradycyjne w połowie sierpnia gmina Kosakowo organizuje, największe wydarzenie w całym roku. Corocznie tysiące turystów odwiedzają naszą gminę, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy to przypadają obchody Dni Gminy Kosakowo, których Honorowym Patronem jest Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek.
Podczas muzycznego maratonu wystąpią gwiazdy polskiej estrady. Dzień 17 sierpnia zarezerwowany jest dla muzyki rockowej. Na scenie zobaczymy między innymi zespół Kombi ze Sławomirem Łosowskim, któremu upływa 50-lecie pracy artystycznej oraz zespół Golden Life znany publiczności od ponad ćwierć wieku.
Tegoroczny skład koncertu uzupełnią jeszcze utalentowani młodzi artyści lokalnej sceny muzycznej. Wśród młodych wykonawców jest mieszkaniec Gminy Kosakowo znany szerokiej publiczności z różnych projektów teatralno-muzycznych.
Podczas obchodów Dni Gminy w pobliżu placu koncertowego tworzymy specjalne strefy dla uczestników wydarzenia. Obok występów na scenie, zorganizowana zostanie bezpłatna strefa animacji i warsztatów dla dzieci, w której m.in., recyklingowe tworzenie instrumentów, mini konkurs dla najmłodszych, gry, zabawy, dmuchany plac zabaw.
Ponadto utworzona zostanie strefa wystawców, na której swoje wyroby zaprezentują lokalne firmy oraz producenci. Strefę gastronomiczną stanowić będą wielobarwne Food trucki oraz ogródki piwne.
Nasze wydarzenie skierowane jest nie tylko dla mieszkańców gminy, ale również dla małego i dużego Trójmiasta.
Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

Animacje dla dzieci od godziny 16.00. Początek imprezy i występy artystów od 17.00.

Wystąpią:
TAYKA
Orkiestra Gminy Kosakowo
Access Denied
Lady Killer
Golden Life
Kombi

Spektakle Teatralne na scenie Letniej w Mechelinkach

Kosakowskie Centrum Kultury w imieniu organizatorów zaprasza na dwa spektakle teatralne organizowane na scenie letniej w Mechelinkach. W dniu 28.07.2019 r. o godz. 16:00 “Pchła szachrajka” oraz w dniu 11.08.2019 r. również o godz. 16:00. “Opowiedział dzięcioł sowie”. Bilety w cenie 20 zł dostępne on-line na www.interticket.pl lub godzinę przed spektaklem – rezerwacje: 531-587-829. W razie niepogody spektakle zostaną przeniesione do Gminnego Domu Kultury w Pierwoszynie przy ul. Kaszubskiej 11.