Pieszy Rajd Śladami Kaszub Północnych - Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku szkolnym ale i nie tylko, mile widziani wszyscy, którzy uwielbiają spacery a przy okazji chcą poznać tereny naszej pięknej Gminy Kosakowo należącej do  Kaszub Północnych tzw. Błękitnej Nordy.

                12 sierpnia ( środa) o godzinie 10:30 czekamy na Was w Pierwoszynie, koło siedziby Kosakowskiego Centrum Kultury ul. Kaszubska 11

Na każdego uczestnika Pieszego Rajdu czekać będzie Pamiątkowy Dyplom, upominki oraz  poczęstunek. Dla najmłodszych wędrowców wycieczki szlakiem Bernarda Chrzanowskiego , mamy mini zadanka do wykonania, które przybliżą Wam historię naszej pięknej ziemi kaszubskiej z morską opowieścią w tle.

Trasa: Pierwoszyno ( KCK)- Mosty- Aleja Lipowa- Mechelinki ( skansen)-Mechelińskie Łąki- Rewa Krzyż ( Aleja Zasłużonych Ludzi Morza)

Przewidywany czas rajdu:

Start: 10:30 ( Pierwoszyno)

Powrót: 15:00 ( Pierwoszyno)

*powrót środkami komunikacji miejskiej Rewa- Pierwoszyno

( wymagana legitymacja szkolna)

Pobierz: Regulamin Rajd pieszy z KCK

Pobierz: zgoda RODO

Konkurs fotograficzny ,,Twoje Wakacyjne Zdjęcie''

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Przedmiotem konkursu są fotografie wykonane na terenach Gminy Kosakowo przez mieszkańców oraz turystów.
Celem Konkursu jest promowanie walorów przyrodniczych Gminy Kosakowo, prezentacja twórczości w dziedzinie fotografii oraz zwrócenie uwagi na piękno otaczającej natury i jej ochrony.
Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej kulturakosakowo.pl oraz na stronie fanpage’u Kosakowskiego Centrum Kultury  www.facebook.com/kulturakosakowo.

Szczegółowy regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym:

Pobierz: Regulamin konkursu fotograficznego Twoje Wakacyjne Zdjęcie

Pobierz: Zalacznik-nr-1 konkursu fotograficznego Twoje Wakacyjne Zdjęcie

Cool-turalne wakacje z KCK

Zapraszamy na Cool-turalne wakacje 2020☀️🌊 z KCK pod hasłem „ Wyraź siebie- Express yourself”🚊🤩
Czeka na Was moc atrakcji i niespodzianek, w trakcie wspólnych wędrówek i zabaw projektowych.❗️
W dniach 17.08-21.08 ruszamy z 5 dniowym wakacyjnym projektem dla dzieci w wieku 7-12 l. Przeniesiemy Was w świat ekspresji, szeroko pojętej kreatywności a wszystko to z dużą dawką ruchu, zabawy, wspólnych wycieczek pieszych. 🚶‍♂️🚶‍♀️🚶‍♂️🚶‍♀️Nie zabraknie także zabaw plastycznych 🎨 i warsztatów Eco- friendly.
Tak jak w poprzednich edycjach, uczestnicy będą mieli do wykonania różnego rodzaju projekty indywidualne i grupowe.
Spotkania z Cool-turą odbywać się będą w godzinach 8:00-15:00. Miejsce projektu Mechelinki- scena letnia. Ze względu na specyfikę projektu, wskazany jest odpowiedni strój do aury pogodowej, umożliwiający swobodną zabawę w terenie tj. wygodne obuwie, strój odpowiedni do zabawy na zewnątrz ( ochrona na głowę, krem z filtrem, ręcznik ( kocyk) )😎
………………………………………………………………..
Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia płatne.
Pobierz:

Wznowienie pracy biura KCK

 

Od 04.06.2020 Kosakowskie Centrum Kultury wznawia działanie biura i obsługę interesantów w swojej siedzibie o stałych godzinach. Prosimy jednak w związku z trwającą pandemią o minimalizowanie osobistych wizyt, a sprawy w miarę możliwości załatwiać telefoniczne lub mailowo. Dostarczanie pism i załatwianie wybranych spraw będzie możliwe bez wchodzenia do biura.

W sprawie skarg i wniosków dyrektor będzie przyjmował w każdą środę w godz. 12:00-16:00. Możliwe jest spotkanie w innym terminie po wcześniejszym umówieniu.

Biuro czynne:

Wtorek-Czwartek godz. 8:00-16:00

Piątek godz. 8:00-14:00

Poniedziałek nieczynne

Kosakowskie Centrum Kultury
Pierwoszyno, ul. Kaszubska 11
81-198 Kosakowo

tel. 784 403 228

kontakt@kulturakosakowo.pl

Zapraszamy do zapoznania się z  nową zakładką z ofertą On-line.