Samorządowa Instytucja Kultury Gminy Kosakowo

Strona główna >

Dni Gminy Kosakowo

Dni Gminy Kosakowo

1 sierpnia 2023

Już 12 sierpnia od godz. 16:00 zapraszamy serdecznie na wielkie wydarzenie, które potrwa aż 4 dni, a wszystko z okazji corocznych obchodów Dni Gminy Kosakowo. W tym roku z okazji 50- lecia gminy przygotowanych zostało wiele atrakcji i niespodzianek. Tradycyjnie rozpoczynamy na zielonym placu przy górce w Kosakowie kilkugodzinną imprezą plenerową z najlepszą muzyką w tle. W tym roku gwiazdą wieczoru jest zespól IRA! Oczywiście nie zabraknie pobocznych atrakcji dla każdego w każdym wieku. Jak co roku swoim energetycznym występem uraczy nas Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo w wyjątkowym repertuarze przygotowanym specjalnie na tę uroczystość, na najmłodszych odwiedzających czekać będzie dmuchany plac zabaw, konkursy i namioty kreatywne, a cały teren imprezy wypełnią stoiska i kramy z produktami regionalnymi oraz gastronomią. Tego dnia dla chętnych i odważnych  firma SKY ADVENTURE przygotowała przeloty helikopterem ROBINSON. Dla uczczenia 50- lecia gminy Kosakowo skok spadochronowy z flagą wykonana Piotr Taczała, który na swoim koncie ma m.in. pobity rekord skoku ze spadochronem z balonu na ogrzane powietrze z pułapu ponad 7000 m.

13 sierpnia zapraszamy na scenę letnią w Mechelinkach, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze piosenki Krzysztofa Krawczyka w wyjątkowym wieczorze sentymentalnym, na który serdecznie zapraszamy w imieniu Krawczyk Show o godz. 19:30. Wstęp wolny.

14 sierpnia zapraszamy do Rewy, gdzie na scenie plenerowej obok Krzyża Morskiego wystawiona zostanie sztuka teatralna pt. „Bóg Mordu”. To  wybuchowa mieszanka błyskotliwego tekstu Yasminy Rezy i brawurowej gry w wykonaniu aktorów Stowarzyszenia Baduszkowcy przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.

4 dniowe obchody Dni gminy Kosakowo zamyka Festyn Kaszubski w Rewie, tradycyjnie rozpoczynany wspólnym przemarszem  przez Rewę spod kościoła o godz. 13:30 aby następnie plenerową Mszą świętą rozpocząć uroczystości na placu przy Krzyżu Morskim. W programie m.in. występy zespołów regionalnych, koncert Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo, zespół pieśni i tańca, konkursy i warsztaty. Przez cały czas imprezy będzie można odwiedzić i zakupić rękodzieło oraz potrawy tradycyjnej kuchni kaszubskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Michał Milowicz, a cale wydarzenie zakończy zabawa biesiadna w wykonaniu zespołu Szwagry.

Zapraszamy gorąco na 4 dni szalonej zabawy w Gminie Kosakowo.

Kosakowskie Centrum Kultury
Kaszubska 11, Pierwoszyno
81-198 Kosakowo
Tel. 58 573 77 77
NIP: 587-170-94-83
REGON: 366462553
kontakt@kulturakosakowo.pl
www.facebook.com/kulturakosakowo

©2023 kulturakosakowo.pl

Skip to content