Dom Kultury to ludzie, którzy go tworzą a dopiero potem miejsce.  Ludzie, dzięki którym to miejsce będzie idealną przystanią, opoką budującą wspólnotę. Kosakowskie Centrum Kultury łączy społeczność zarówno twórców jak i odbiorców, pamiętając o lokalnej tożsamości Północnych Kaszub.

To miejsce otwarte na dzieci, młodzież, dorosłych, pamiętamy również o osobach potrzebujących naszego wsparcia, zwłaszcza przy świadomości politycznej dotyczącej dramatycznej sytuacji naszych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Tu młodzież oraz dzieci czerpią przyjemność z nauki poprzez zabawę, to właśnie w tym miejscu mogą poszerzać swoje zainteresowania i pasje. Nasi animatorzy twórczo i profesjonalnie pomagają im rozwijać talenty i wspomagają rozbudzanie zmysłów plastycznych i technicznych dzieci, pozwalając na twórcze i nieskrępowane dojrzewanie naturalnej wyobraźni młodych umysłów.

W naszym Centrum jest czas na wspólne słuchanie muzyki, koneserzy kina i teatru odnajdują się w realizowanych przez nas sztukach teatralnych i seansach filmowych. Dzięki możliwościom sceny plenerowej możemy również kreować klimatyczne koncerty w Mechelinkach oraz  Rewie, które szczególnie latem przyciągają nie tylko lokalną społeczność, ale pozwalają poczuć się swobodnie również osobom przyjeżdżającym tu na wakacyjny wypoczynek.