Samorządowa Instytucja Kultury Gminy Kosakowo

Strona główna >

Zakochani w świecie. Oman - spotkanie podróżnicze

Zakochani w świecie. Oman - spotkanie podróżnicze

17 maja 2023

filmowe spotkanie podróżnicze z Joanną Grzymkowską -  Podolak i Jarkiem Podolakiem. Oman - kraj, o którym niewielu i niewiele wie. Powoli odkrywany, jeszcze, szczęśliwie, poza głównym nurtem turystycznym.

Kraj kawy, daktyli i Sindbada Żeglarza:). Kraj ekstremalnie przyjaznych i gościnnych ludzi!
Już 30.05 o godzinie 18.00 w Kosakowskim Centrum Kultury ponownie gościć będziemy podróżniczo - dziennikarskie małżeństwo - Joannę Grzymkowską-Podolak i Jarosława Podolak, którzy pod koniec 2019 roku wyruszyli w roczną podróż po Azji, zdążyli objechać Oman, dwa miesiące spędzić na Sri Lance, by znów wrócić do ukochanych Indii. Tam przetrwali pierwsze miesiące pandemii, co dało im niezwykłą wiedzę i doświadczenie, jak w czasach koronawirusa, funkcjonuje jeden z największych i najludniejszych krajów naszego świata. dzięki którym będziemy mogli zanurzyć się w świecie orientu.
Wstęp wolny - nie wahajcie się ani chwili, bo warto!

O podróżnikach:
Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarek Podolak, czyli Zakochani w świecie, to operatorsko-dziennikarskie małżeństwo, które większość praktyki zawodowej zdobywało w największych stacjach telewizyjnych w kraju (Polsat, TVN, TVP). Wydarzeniem, które przewartościowało ich życie był.... zawał Jarka w wieku zaledwie 42 lat! Potem nastąpiły zmiany zawodowe i życiowe, a przede wszystkim, trwające już dobre dziesięć lat, regularne , samodzielne podróże. W pierwszą wyruszyli starym autem terenowym do Afryki. Ich celem było Maroko, które objechali dookoła. Potem było kilka miesięcy z plecakami i kamerą w Indiach. Były też miesiące spędzone w podróży po Malezji, Kambodży. A potem.... raz jeszcze Indie. Wypraw i powrotów do Indii było kilka. Joanna i Jarek wydali trzy książki: "Zakochani w świecie. Maroko", " Zakochani w świecie. Indie", "Zakochani w świecie. Malezja". W przygotowaniu czwarta, " Zakochani w świecie. Kambodża". Ich półgodzinny film z Indii, prezentowany był na największych festiwalach podróżniczych, na spotkaniach autorskich w kraju i za granicą.

Kosakowskie Centrum Kultury
Kaszubska 11, Pierwoszyno
81-198 Kosakowo
Tel. 58 573 77 77
NIP: 587-170-94-83
REGON: 366462553
kontakt@kulturakosakowo.pl
www.facebook.com/kulturakosakowo

©2023 kulturakosakowo.pl

Skip to content