Kosakowskie Centrum Kultury

Samorządowa Instytucja Kultury Gminy Kosakowo

Search
Close this search box.
KCK » Aktualności » Kaszuby Zaklęte w Bursztynie

Kaszuby Zaklęte w Bursztynie

zdjęcie w tle

KASZUBY ZAKLĘTE W BURSZTYNIE – Noc Muzeów 18.05. 2024 r. w Kosakowskim Centrum Kultury

Wstęp wolny!

To już szósty raz jak Kosakowskie Centrum Kultury zaprasza na kolejną edycję Nocy Muzeów. Tym razem tematem przewodnim będą „ Kaszuby zaklęte w bursztynie”. 18 maja od godz. 18:00 czekamy na Was w siedzibie w Pierwoszynie, aby wspólnie  bawić się i cieszyć w specjalnie na tę okazję przygotowanym programem artystycznym.

Podczas Nocy Muzeów  zapoznacie się m.in. z kulturą i zwyczajami panującymi na Kaszubach. Nasze spotkanie przybliży historię i legendy kaszubskie, jak i będzie to okazja do zgłębienia znaczenia kolorów pojawiających się na haftach kaszubskich oraz fladze kaszubskiej. Nie zabraknie także warsztatów, muzyki, tańca, smakołyków rodem z Kaszub, przepisów kulinarnych, eksponatów nawiązujących do ziemi kaszubskiej. Wśród wielu atrakcji również czekać będą  warsztaty kreatywne dla dzieci oraz ich rodziców, wspólnie nauczymy się kaszubskiego alfabetu oraz tańca, a wszystko to z muzyką na żywo. Nasze Kaszuby zaklęte w bursztynie to również spotkanie z bursztynnikiem oraz jego wyrobami, który pokaże nam i zdradzi kilka tajemnic „ Złota Bałtyku”.

To nie wszystko co przygotowaliśmy dla Was tego wieczoru, dlatego przybywajcie i cieszcie się wraz z nami, poznając, albo i dzieląc się z wszystkimi swoją wiedzą i miłością do Ziemi Kaszubskiej.

Czekamy na Was 18 maja. Warsztaty oraz występy artystyczne od godz. 18:00, przewidywany koniec wydarzenia około godz. 22:00

Dla przypomnienia oto poprzednie edycje Nocy Muzeów przygotowywane przez Kosakowskie Centrum Kultury w latach 2019-2023 .

1.Ludzie z pasją – kolekcjonerzy pozytywnie zakręceni

2.Odpocznij przy sztuce- Edycja on-line oraz w przestrzeni publicznej.

  1. Stanisław Lem- jego życie i wizja przyszłości. 2021 rokiem Lema
  2. Słowianie- Indianie
  3. Mikołaj Kopernik- A cóż piękniejszego nad niebo…. 2023 rokiem Kopernika

Krótka historia Nocy Muzeów. Pierwsza NM odbyła się w Berlinie w 1997 r. W Polsce pierwsza NM miała miejsce w 2003 r. w Poznaniu i tak od tego roku Polska dołączyła do Europejskiej Nocy Muzeów. Wydarzenie to nie tylko zwiększa dostępność  kultury, ale także promuje różnorodność instytucji kulturalnych, od wielkich muzeów poprzez galerie oraz domy kultury. 

Udostępnij na facebook
Wyślij mailem
Wydrukuj

KOSAKOWSKIE CENTRUM KULTURY
ul. Kaszubska 11, Pierwoszyno
81-198 Kosakowo
tel. 58 573 77 77
e-mail: kontakt@kulturakosakowo.pl
Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 16:00

kosakowo logo tagline kulturalna kopia