Kosakowskie Centrum Kultury

Samorządowa Instytucja Kultury Gminy Kosakowo

Search
Close this search box.
KCK » Aktualności » Letnie warsztaty fotograficzne dla młodzieży „Selfie to za mało – wakacyjny portret”

Letnie warsztaty fotograficzne dla młodzieży „Selfie to za mało – wakacyjny portret”

warsztaty fotograficzne

Zapraszamy dzieci i młodzież na letnie zajęcia warsztatowe z fotografią artystyczną „Selfie to za mało – wakacyjny portret” 1-5.07.2024 w godzinach 9.00-16.00. Pozostało jeszcze 5 miejsc.

Oferta dla dzieci i młodzieży 12+. Koszt 550 zł (w tym koszt biletów wycieczki do Galerii Artystycznej, obiady, materiały i organizacja wernisażu podsumowującego warsztaty).

Na zajęcia zapraszamy z własnym sprzętem fotograficznym – typu lustrzanka (istotne jest by sprzęt miał możliwość manualnych ustawień). Warsztaty fotograficzne prowadzone przez Sławomirę Tomaszewską, artystkę fotografika to pozytywna przygoda dla młodzieży pragnącej czerpać z fotografii przyjemność i satysfakcję. Plan projektu fotograficznego to ciekawe połączenie wiedzy i świetnej zabawy z fotografią. W kameralnej grupie będziemy odkrywać świat portretu w fotografii cyfrowej, a dzięki prostym zasadom i praktyce w konsekwencji wykonywać wyjątkowe zdjęcia.

Jeśli Twoje dziecko samo próbuje robić zdjęcia, ale pragnie się rozwijać, jeśli selfie z telefonu to dla niego za mało, a praca na automacie już mu nie wystarcza, jeśli marzy o udanych fotografiach za każdym razem, gdy ogląda zdjęcia innych osób – to z pewnością znaleźli Państwo odpowiednie miejsce, by mogło odkryć swoje pasje.

Celem warsztatów jest poznawanie podstawowych zasad fotografowania, z kreatywnym podejściem do fotografowania, poszukiwanie kreatywnych rozwiązań w portretowaniu, uwrażliwienie na sztukę, poznanie zasad Street Artu, poznanie możliwości aparatu cyfrowego podstaw obróbki cyfrowej.

Skrócony plan warsztatów:

Dzień pierwszy

Podstawy fotografii, poznawanie własnego sprzętu, zabawa z portretem kreatywnym w przygotowanym na miejscu studiu. Podstawy obróbki fotograficznej na podstawie wykonanych zdjęć. Obróbka wykonanych portretów.

Dzień drugi

Autoportret ukierunkowany na własne zainteresowania, pragnienia w oparciu o przedmiot. Obróbka fotograficzna na podstawie wykonanych zdjęć.

Dzień trzeci

Street Art (+ portret miejski) w szlachetnej czerni i bieli i wycieczka do Galerii Fotografii w Gdańsku. Powrót i selekcja zdjęć.

Dzień czwarty

Obróbka techniczna fotografii Street Art oraz portretów czarno białych i przygotowanie propozycji na następny dzień.

Dzień piąty

Fotografia inspirowana obrazem na podstawie przedstawionych dzieł malarskich, kreacja modela + obróbka wykonanych zdjęć, przygotowanie propozycji na wernisaż (wystawa z uroczystym wernisażem odbędzie się we wrześniu w Kosakowskim Centrum Kultury)

Zapisy u opiekuna projektów wakacyjnych:

aldona@kulturakosakowo.pl lub tel. 515752680 pon-pi w godz.8.00 – 16.00

Udostępnij na facebook
Wyślij mailem
Wydrukuj

KOSAKOWSKIE CENTRUM KULTURY
ul. Kaszubska 11, Pierwoszyno
81-198 Kosakowo
tel. 58 573 77 77
e-mail: kontakt@kulturakosakowo.pl
Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 16:00

kosakowo logo tagline kulturalna kopia