Kosakowskie Centrum Kultury

Samorządowa Instytucja Kultury Gminy Kosakowo

Search
Close this search box.
KCK » Aktualności » Podsumowanie roczne sekcji artystycznych w KCK.

Podsumowanie roczne sekcji artystycznych w KCK.

Na sekcje artystyczne w Kosakowskim Centrum Kultury w roku szkolnym 2023/24 przypadło 11 bloków zajęciowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecnie z zajęć sekcji artystycznych korzysta ponad 150 uczestników od 4 r.ż. (nie wliczając uczestników teatru i orkiestry). Zajęcia prowadzone są od pn. do pt. przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów i nauczycieli.

  1. Nauka śpiewu z podziałem na zajęcia indywidualne oraz grupowe. Zespół wokalny grupa starsza oraz ”Wesołe Nutki”- grupa młodsza.
  2. Nauka gry na instrumentach strunowych – zajęcia indywidualne.
  3. Nauka gry na instrumentach klawiszowych – zajęcia indywidualne.
  4. Malarstwo i rysunek od podstaw zajęcia grupowe.
  5. Modelarstwo statki oraz samoloty- zajęcia grupowe.
  6. Blok Zajęć Twórczych, w którego skład wchodzą trzy różne warsztaty: ceramika, warsztaty bębniarskie, zajęcia kreatywne z elementami j.angielskiego – zajęcia grupowe.
  7. Zajęcia wspomagające naukę czytania i pisania „Magiczne Literki” – zajęcia grupowe.
  8. Edukacja STEAM w Minecraft Edu Edition – zajęcia grupowe.
  9. Zajęcia taneczne Zumba oraz Bachata zajęcia obejmujące trzy grupy wiekowe.

10. Do sekcji artystycznych należy również Teatr Młodzieżowy Gminy Kosakowo

11. oraz Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo, które to przez cały rok prowadzą otwarty nabór i zapraszają młodzież oraz dorosłych na spotkania z teatrem i muzyką. Zajęcia są nieodpłatne (opis działalności Teatru oraz Orkiestry pojawił się na naszej stronie we wcześniejszych publikacjach ).

Uczestnicy sekcji artystycznych nie tylko korzystają z regularnych zajęć, ale również prezentują Kosakowskie Centrum Kultury w wielu konkursach i występach w skali lokalnej jak również o randze ogólnopolskiej. Naszą szczególną dumą są wokaliści oraz zespoły sekcji wokalnej prowadzone przez p. Annę Bronowicką, którzy to przez cały rok reprezentowali nas na wielu konkursach wygrywając najwyższe miejsca i wyróżnienia. Sekcję wokalną podziwiać również mogliśmy w trakcie wielu wydarzeń gminnych organizowanych przez KCK w minionym roku, m.in. Dni Gminy Kosakowo, Dożynki, festyny np. Z Pogórza Lato Rusza, Kiermasz świąteczny itp. Tradycją już jest występ dzieci i młodzieży w koncertach noworocznych pod nazwą „Z blaskiem gwiazd” jak i z okazji Dnia Matki. Również sekcja Malarstwo i Rysunek od podstaw prowadzona przez p. Anitę Grotkowską z ogromnym zaangażowaniem brała udział w kilku konkursach o randze wojewódzkiej jak i stale angażowała się we wszystkie projekty prowadzone przez KCK, wspomnieć tu chociażby Noc Muzeów, gdzie mogliśmy podziwiać portrety Mikołaja Kopernika wykonane przez młodych artystów, czy też ostatnio wernisaż prac w trakcie Gminnych Mikołajek. Rok 2023 przetańczyliśmy z sekcją Zumba prowadzoną przez p. Sławomira Jamiołkowskiego, która swoimi roztańczonymi występami umilała wiele wydarzeń i eventów tj. Dzień Dziecka, Sobótki, Dni Gminy, festyn Z Pogórza Lato Rusza, nie zabrakło też gościnnych występów w Gdyni na festynach charytatywnych. W mijającym roku do sekcji artystycznych wprowadziliśmy nowe zajęcia pod nazwą BLOK ZAJĘĆ TWÓRCZYCH (BZT), gdzie można skorzystać z pełnej oferty (trzech zajęć) lub wybrać poszczególne opcje.

Zapraszamy do dołączenia do poszczególnych sekcji Kosakowskiego Centrum Kultury w 2024 roku. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr tel. 515752680 w godz. 8:00-16:00, osoba do kontaktu Aldona Sokołowska spec. ds. kultury oraz sekcji artystycznych.

Udostępnij na facebook
Wyślij mailem
Wydrukuj

KOSAKOWSKIE CENTRUM KULTURY
ul. Kaszubska 11, Pierwoszyno
81-198 Kosakowo
tel. 58 573 77 77
e-mail: kontakt@kulturakosakowo.pl
Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 16:00

kosakowo logo tagline kulturalna kopia