Kosakowskie Centrum Kultury

Samorządowa Instytucja Kultury Gminy Kosakowo

Search
Close this search box.
KCK » Aktualności » Warsztaty śpiewu klasycznego z Magdaleną Molendowską

Warsztaty śpiewu klasycznego z Magdaleną Molendowską

Na obrazku widać młodą, uśmiechniętą kobietę trzymającą mikrofon. Jest ubrana w żółty, dziany sweter i ma włosy upięte w luźny warkocz. Wygląda na to, że śpiewa lub mówi z entuzjazmem. W tle znajduje się jednolite, różowe tło, które kontrastuje ze swetrem kobiety. Na zdjęciu umieszczono tekst w języku polskim, prawdopodobnie reklamujący darmowe warsztaty śpiewu klasycznego z sopranistką Magdaleną Molendowską. Tekst ten wyróżnia się kolorem i wielkością, co czyni go punktem centralnym na obrazie.

Kochasz śpiewać? Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby od 14 lat wzwyż na nieodpłatne warsztaty wokalne prowadzone przez sopranistkę Magdalenę Molendowską, podczas których możesz dowiedzieć się na czym polega śpiewanie klasyczne, czy każdy może zostać zawodowym śpiewakiem oraz sprawdzić swoje umiejętności. Tegoroczni i przyszłoroczni maturzyści – jeśli marzą się Wam studia w Akademii Muzycznej, to jest to idealny czas, aby przygotować się do egzaminów wstępnych lub je dobrze zaplanować na przyszły rok. Dowiecie się na czym polegają studia, jakich możecie spotkać pedagogów w Akademii, jak umówić się na konsultacje z nimi oraz jakie kierunki studiować. Zajęcia już od piątku 12 stycznia w Kosakowskim Centrum Kultury w godzinach 17.00 -20.00.

Magdalena Molendowska, sopran, ukończyła Guildhall School of Music and Drama w Londynie. W 2013 roku jako pierwsza Polka w historii uczelni zdobyła Złoty Medal GSMD. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2011 roku zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie w produkcji Jakoba Lenza W. Rihma, dokąd powróciła w kolejnym sezonie w roli tytułowej w Halce S. Moniuszki. Za udział w tej produkcji zgłoszona została do nagrody Paszport Polityki. W trakcie swojej kariery operowej śpiewała wiele pierwszoplanowych ról w Polsce oraz Europie, m. in. w Glyndebourne, Opera North, Baden-Baden, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Białymstoku.  Oprócz partii operowych artystka ma w swoim repertuarze liczne pieśni, dzieła oratoryjne oraz kantaty. Zrealizowała wiele nagrań płytowych, w tym: Huit chansons polonaises z M. Martineau, płytę z pieśniami Zygmunta Stojowskiego oraz kilkadziesiąt pieśni W. Żeleńskiego oraz S. Moniuszki wraz z Julią Samojło, z Anną Mikolon nagrała pieśni A. Kątskiego. Magdalena Molendowska była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rotary Club oraz the Worshipful Company of Merchant Taylors oraz the Margery and Frederick Stephen Wright Eisinger Bursary. Najbliższe plany artystki obejmują m. in. kolejne nagrania płytowe, trasę koncertową w USA oraz debiut w roli Toski w Opera Australia w 2024 roku.

Udostępnij na facebook
Wyślij mailem
Wydrukuj

KOSAKOWSKIE CENTRUM KULTURY
ul. Kaszubska 11, Pierwoszyno
81-198 Kosakowo
tel. 58 573 77 77
e-mail: kontakt@kulturakosakowo.pl
Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 16:00

kosakowo logo tagline kulturalna kopia