Kosakowskie Centrum Kultury

Samorządowa Instytucja Kultury Gminy Kosakowo

Search
Close this search box.
KCK » Aktualności » Zakochani w świecie. Oman – spotkanie podróżnicze

Zakochani w świecie. Oman – spotkanie podróżnicze

filmowe spotkanie podróżnicze z Joanną Grzymkowską –  Podolak i Jarkiem Podolakiem. Oman – kraj, o którym niewielu i niewiele wie. Powoli odkrywany, jeszcze, szczęśliwie, poza głównym nurtem turystycznym.

Kraj kawy, daktyli i Sindbada Żeglarza:). Kraj ekstremalnie przyjaznych i gościnnych ludzi!
Już 30.05 o godzinie 18.00 w Kosakowskim Centrum Kultury ponownie gościć będziemy podróżniczo – dziennikarskie małżeństwo – Joannę Grzymkowską-Podolak i Jarosława Podolak, którzy pod koniec 2019 roku wyruszyli w roczną podróż po Azji, zdążyli objechać Oman, dwa miesiące spędzić na Sri Lance, by znów wrócić do ukochanych Indii. Tam przetrwali pierwsze miesiące pandemii, co dało im niezwykłą wiedzę i doświadczenie, jak w czasach koronawirusa, funkcjonuje jeden z największych i najludniejszych krajów naszego świata. dzięki którym będziemy mogli zanurzyć się w świecie orientu.
Wstęp wolny – nie wahajcie się ani chwili, bo warto!

O podróżnikach:
Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarek Podolak, czyli Zakochani w świecie, to operatorsko-dziennikarskie małżeństwo, które większość praktyki zawodowej zdobywało w największych stacjach telewizyjnych w kraju (Polsat, TVN, TVP). Wydarzeniem, które przewartościowało ich życie był…. zawał Jarka w wieku zaledwie 42 lat! Potem nastąpiły zmiany zawodowe i życiowe, a przede wszystkim, trwające już dobre dziesięć lat, regularne , samodzielne podróże. W pierwszą wyruszyli starym autem terenowym do Afryki. Ich celem było Maroko, które objechali dookoła. Potem było kilka miesięcy z plecakami i kamerą w Indiach. Były też miesiące spędzone w podróży po Malezji, Kambodży. A potem…. raz jeszcze Indie. Wypraw i powrotów do Indii było kilka. Joanna i Jarek wydali trzy książki: „Zakochani w świecie. Maroko”, ” Zakochani w świecie. Indie”, „Zakochani w świecie. Malezja”. W przygotowaniu czwarta, ” Zakochani w świecie. Kambodża”. Ich półgodzinny film z Indii, prezentowany był na największych festiwalach podróżniczych, na spotkaniach autorskich w kraju i za granicą.

Udostępnij na facebook
Wyślij mailem
Wydrukuj

KOSAKOWSKIE CENTRUM KULTURY
ul. Kaszubska 11, Pierwoszyno
81-198 Kosakowo
tel. 58 573 77 77
e-mail: kontakt@kulturakosakowo.pl
Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 16:00

kosakowo logo tagline kulturalna kopia