Kosakowskie Centrum Kultury

Samorządowa Instytucja Kultury Gminy Kosakowo

Search
Close this search box.
KCK » Aktualności » BLOK ZAJĘĆ TWÓRCZYCH W KCK

BLOK ZAJĘĆ TWÓRCZYCH W KCK

BLOK ZAJĘĆ TWÓRCZYCH w Kosakowskim Centrum Kultury to blok warsztatów o różnej tematyce: warsztaty rytmiczno- bębniarskie, Let’s play with English, warsztaty ceramiczne – glina. Spotkania odbywają się wymiennie (1-2 x w miesiącu) w każdą środę o godz. 17:00

Warsztaty rytmiczno- bębniarskie.

( zajęcia raz w miesiącu w ramach BZT )

Warsztaty mają na celu zintegrowanie uczestników poprzez wspólne wypracowanie rytmów, które uwieńczone zostaną koncertem- orkiestry bębnów. Zajęcia dają możliwość zapoznania się z afrykańskimi instrumentami – djemba, dun-dun, darbuka a także konga,  kalimba, kij deszczowy czy drumia. Oprócz nauki podstawowych uderzeń oraz technik gry na bębnie, zajęcia mają pozytywny wpływ na rozbudzenie kreatywności i twórczości, relaksują i synchronizują pracę obu półkul, pomagają w pokonywaniu trudności z liczeniem, rozbudzają wrażliwość muzyczno-rytmiczną. Warsztaty bębniarskie zajęcia stymulują sferę emocjonalną, ruchową, słuchową oraz wzrokową. Sprzyja to równocześnie rozwojowi uwagi, pamięci i zachowań prospołecznych. Wartością spotkania  jest również budowanie pewności siebie, nauka współpracy i działania w zespole, nabywanie umiejętności bycia konsekwentnym, wzajemnego szacunku do siebie oraz dyscypliny

Let’s play with English – zajęcia kreatywne z elementami języka angielskiego.

( zajęcia raz w miesiącu w ramach BZT)

Zajęcia prowadzone metodą TPR- Total Physical Response. Metoda ta opiera się na rozumieniu i wykonywaniu instrukcji wydawanych przez prowadzącego. Uczestnicy nie muszą utrzymywać werbalnego kontaktu z nauczycielem, wystarczy, że wypełniają jego polecenia. W rezultacie dzieci uczą się języka poprzez działanie – w większym stopniu poprzez fizyczne reakcje, niż dzięki werbalnemu powtarzaniu. Kolejnym oczekiwanym etapem jest gotowość dziecka do wydawania poleceń swoim rówieśnikom. W trakcie 45 min. uczestnicy poznają w sposób naturalny język angielski wykonując prace plastyczne o różnej skali trudności związane z wykorzystaniem materiałów mi.in. zero waste. Język angielski skupia się większości na zagadnieniach tematyki plastycznej jak i codziennego języka. Połączenie tych dwóch elementów daje dziecku bardzo dużą swobodę artystyczną wyrażania siebie, rozbudzając w nim estetykę oraz znajomość sztuki tworzenia oraz swobodnego wypowiadania się poprzez artystyczny i językowy element.

Warsztaty ceramiczne – glina.

( zajęcia dwa razy w miesiącu w ramach BZT )

Praca z gliną to wspaniała okazja by poznać podstawowe techniki lepienia z gliny oraz stworzyć swoje własne dzieło. Zajęcia te pomagają zrozumieć proces tworzenia- formowania, rozwijają w dziecku poczucie estetyki i umiejętności plastyczne. Najmłodsi mają szansę aktywować pokłady kreatywności i rozwinąć wyobraźnię przestrzenną. Dzieci uczą się wyrażać swoje myśli w sposób artystyczny, co buduje ich tożsamość i uczy nowych pojęć.

Stworzone prace poddawane są w kolejnym kroku procesowi wypalania oraz szkliwienia. Dzieci dowiadują się jak ozdobić swoje dzieło by nadać im indywidualny charakter. Każde dziecko otrzymuje w czasie warsztatów niezbędne narzędzia, glinę oraz szkliwa.

Zajęcia z gliny, mogą stanowić pomoc w walce ze stresem, gdyż odprężają, rozładowują napięcia i wyciszają. Może to wpływać pozytywnie na niwelowanie zachowań agresywnych. Dzieci, które uczestniczą w warsztatach ceramicznych uczą się wytrwałości w dążeniu do zamierzonego celu, rozwijają swoją kreatywność oraz zdolności artystyczne.

Udostępnij na facebook
Wyślij mailem
Wydrukuj

KOSAKOWSKIE CENTRUM KULTURY
ul. Kaszubska 11, Pierwoszyno
81-198 Kosakowo
tel. 58 573 77 77
e-mail: kontakt@kulturakosakowo.pl
Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 16:00

kosakowo logo tagline kulturalna kopia