Kosakowskie Centrum Kultury

Samorządowa Instytucja Kultury Gminy Kosakowo

Search
Close this search box.
KCK » Sekcje artystyczne » Ceramika

Ceramika

Na zdjęciu widać ręce pokryte szarym, mokrym gliną. Osoba wykonująca prace rękodzielnicze formuje niewielki, delikatny wazon na kole garncarskim. Palce są precyzyjnie rozmieszczone, by kształtować i wygładzać powierzchnię wazonu, który wydaje się być w początkowej fazie tworzenia. Ręce są bardzo szczegółowo widoczne, z zarysowanymi liniami i zmarszczkami, co świadczy o skupieniu i precyzji pracy. Tło jest rozmyte, co pozwala skupić uwagę na centralnym punkcie obrazu - rękach i formowanym wazonie.

Informacje:

Warsztaty ceramiczne odbywają się w ramach Bloku Zajęć Twórczych dwa razy w miesiącu (wymiennie) w środy o godzinie 17.00 w Kosakowskim Centrum Kultury. Zabawa z gliną to wspaniała okazja by poznać podstawowe techniki lepienia z gliny oraz stworzyć swoje własne dzieło. Zajęcia te pomagają zrozumieć proces tworzenia- formowania, rozwijają w dziecku poczucie estetyki i umiejętności plastyczne. Najmłodsi mają szansę aktywować pokłady kreatywności i rozwinąć wyobraźnię przestrzenną. Dzieci uczą się wyrażać swoje myśli w sposób artystyczny, co buduje ich tożsamość i uczy nowych pojęć. Manualne zajęcia z gliną pozytywnie wpływają na niwelowanie stresu, odprężają i rozładowują napięcia. Dzieci uczestnicząc w warsztatach ceramicznych uczą się wytrwałości w dążeniu do zamierzonego celu, rozwijają swoją kreatywność oraz zdolności artystyczne.

Stworzone prace poddawane są w kolejnym kroku procesowi wypalania oraz szkliwienia. Dzieci dowiadują się jak ozdobić swoje dzieło by nadać im indywidualny charakter. Każde dziecko otrzymuje w czasie warsztatów niezbędne narzędzia, glinę oraz szkliwa.

 

KOSAKOWSKIE CENTRUM KULTURY
ul. Kaszubska 11, Pierwoszyno
81-198 Kosakowo
tel. 58 573 77 77
e-mail: kontakt@kulturakosakowo.pl
Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 16:00

kosakowo logo tagline kulturalna kopia