Kosakowskie Centrum Kultury

Samorządowa Instytucja Kultury Gminy Kosakowo

Search
Close this search box.
KCK » Aktualności » Gminne Mikołajki

Gminne Mikołajki

Jak co roku w grudniu, do Kosakowa zawita brodaty jegomość z bieguna północnego – Święty Mikołaj. Według portalu społecznościowego „Świat Elfów”, Święty odwiedzi Centrum Sportowe w Kosakowie podczas Gminnych Mikołajek organizowanych przez Wójta Gminy Kosakowo Pana Marcina Majek oraz Kosakowskie Centrum Kultury, które będą miały miejsce w najbliższą sobotę 9 grudnia w godzinach od 14.00 do 17.00. Tego dnia obok mikołajkowej zabawy będzie miało miejsce mnóstwo cudownie świątecznych warsztatów a dzieci odwiedzające Centrum mogą liczyć na upominki, które wręczy im Mikołaj we własnej osobie.  Dorośli w tym czasie będą mogli odwiedzić Kiermasz Świąteczny na terenie Centrum – tu znajdować się będą wyroby rękodzielnicze wyroby – świąteczne ozdoby, bombki, domowe zdobione pierniki, będzie również stoisko wydawnictwa Zakamarki z przepięknymi książkami dla dzieci i wiele innych.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą Mikołajek jest Gmina Kosakowo. Koordynacją wydarzenia zajmuje się Kosakowskie Centrum Kultury. Partnerami imprezy są: Galeria Szperk, Gas Storage Poland, OPEC, Revital Mechelinki.

O Partnerach:

Kosakowskie Centrum Kultury to miejsce łączy społeczność zarówno twórców jak i odbiorców, pamiętając o lokalnej tożsamości Północnych Kaszub. W naszym Centrum młodzież oraz dzieci czerpią przyjemność z nauki poprzez zabawę, poszerzając swoje zainteresowania i pasje. Nasi animatorzy kultury twórczo oraz profesjonalnie pomagają im rozwijać. W ofercie KCK znajdują się zajęcia taneczne dla dzieci oraz dorosłych, warsztaty muzyczne z zakresu wokalu, gry na instrumentach klawiszowych i strunowych, artystyczne takie jak malarstwo, rzeźba, teatr. Dzięki możliwościom sceny plenerowej kreujemy także klimatyczne koncerty w Mechelinkach oraz Rewie.

Centrum Handlowe Szperk mieści się w pobliżu największych osiedli mieszkaniowych w północnej dzielnicy Gdyni – na Pogórzu (Gmina Kosakowo). Poza szeroką gamą sklepów odzieżowych i obuwniczych na odwiedzających Centrum czeka również szeroka oferta  usługowa. Znajdują się tu również kawiarnie, sklep dla pupilów, księgarnia, sklepy z wyposażeniem domów, butiki z biżuterią, punkty medyczne, optyczne oraz apteka, kwiaciarnia, punkt fotograficzny, bankowy oraz market spożywczy. Właścicielem Galerii Szperk jest firma UBM, z siedzibą w Austrii, działa na polskim rynku od 1993 pomyślnie projektując i realizując duże oraz prestiżowe projekty.

Podstawowym przedmiotem działalności Gas Storage Poland sp. z o.o., jest wykonywanie zadań operatora systemu magazynowania. Spółka udostępnia pojemności i moce instalacji magazynowych w sposób, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu uczestników rynku na usługi magazynowania gazu, a jednocześnie pozwala na optymalne wykorzystywanie instalacji magazynowych. GSP prowadzi również działalność z zakresu projektowania i budowy podziemnych magazynów gazu w złożach soli kamiennej oraz oferuje usługi z zakresu branży gazowniczej.

OPEC – od ponad 60 lat przedmiotem działalności jest produkcja, dystrybucja i dostawa energii cieplnej oraz wytwarzanie energii elektrycznej w procesie kogeneracji. Przedsiębiorstwo działa na terenie trzech miast województwa pomorskiego: Gdyni, Rumi, Wejherowa oraz części gminy Kosakowo, pokrywając łącznie ponad 60% zapotrzebowania na ciepło. Gdyński OPEC pomaga: fundacjom, ośrodkom i ogniskom opiekuńczym, hospicjom, stowarzyszeniom i osobom niepełnosprawnym.

Spółka Origin Investments działająca w partnerstwie z Pekabex Development tworzy Kompleks ReVital w Mechelinkach w gminie Kosakowo. Ten nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt obejmuje apartamenty dla aktywnych seniorów, apartamenty na pobyty krótkoterminowe oraz centrum zdrowia i rehabilitacji, w którym oprócz specjalistycznych terapii oferowane będą turnusy rehabilitacyjne, wellness i longevity. Otwarcie obiektu zaplanowano na trzeci kwartał 2024 roku. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.apartamentyrevital.pl

Udostępnij na facebook
Wyślij mailem
Wydrukuj

KOSAKOWSKIE CENTRUM KULTURY
ul. Kaszubska 11, Pierwoszyno
81-198 Kosakowo
tel. 58 573 77 77
e-mail: kontakt@kulturakosakowo.pl
Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 16:00

kosakowo logo tagline kulturalna kopia