Kosakowskie Centrum Kultury

Samorządowa Instytucja Kultury Gminy Kosakowo

Search
Close this search box.
KCK » Aktualności » Podsumowanie rocznej działalności Teatru Młodzieżowego Gminy Kosakowo

Podsumowanie rocznej działalności Teatru Młodzieżowego Gminy Kosakowo

Na początku roku szkolnego 2023/2024 został otwarty nabór do grupy teatralnej, dzięki któremu w zajęciach bierze udział 26 młodych aktorów od 12 r.ż. Spotkania grupy aktorskiej odbywają się we wtorki w godz. 18:30-20:30 w trakcie których oprócz przygotowań do corocznych premier teatralnych, młodzież trenuje swoje umiejętności z zakresu emisji głosu, ruchu scenicznego oraz ekspresji. Ćwiczenia wykorzystywane podczas spotkań mają charakter zarówno edukacyjny, jak i integracyjny. Instruktorem zajęć teatralnych jest Weronika Konieczna. Udział w zajęciach jest bezpłatny. W kwietniu br. Teatr Młodzieżowy Gminy Kosakowo przygotował premierę spektaklu „Zemsta w Zemście”, na którą zaprosił mieszkańców gminy Kosakowo, a następnie w czerwcu ponownie mieliśmy okazję oglądać sztukę tym razem dedykowaną dzieciom i młodzieży ze szkól podstawowych.

Podczas Nocy Muzeów, która odbyła się 20 maja 2023 roku w Kosakowskim Centrum Kultury, aktorzy z grupy teatralnej zaprezentowali krótkie przedstawienie o Mikołaju Koperniku, bohaterze tegorocznej Nocy Muzeów z okazji 550 urodzin wybitnego astronoma.

Obecnie TMGK przygotowuje kolejną premierę na kwiecień 2024. Tym razem będziemy mieć okazję podziwiać jeden z najwybitniejszych dramatów literatury klasycznej „ Balladyna” wg. J. Słowackiego.

Nowością dla wszystkich sympatyków TMGK będzie występ pt. „Ostatnie wejście Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – rok 1993”

podczas 32. Finału WOŚP, przygotowywany przez Kosakowskie Centrum Kultury jako sztab, a całe wydarzenie odbędzie się w Galerii Handlowej Szperk.28 stycznia 2024 r.

Wraz z nadejściem nowego roku, otwieramy nabór do grupy aktorskiej. Osoby w przedziale wiekowym 12-19 zapraszamy do kontaktu z Kosakowskim Centrum Kultury, tel. 515752680 osoba do kontaktu Aldona Sokołowska spec. ds. kultury oraz sekcji artystycznych.

Zapraszamy do polubienia profilu na FB Teatr Młodzieżowy Gminy Kosakowo.

Udostępnij na facebook
Wyślij mailem
Wydrukuj

KOSAKOWSKIE CENTRUM KULTURY
ul. Kaszubska 11, Pierwoszyno
81-198 Kosakowo
tel. 58 573 77 77
e-mail: kontakt@kulturakosakowo.pl
Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 16:00

kosakowo logo tagline kulturalna kopia